Нова Каховка
C

» » Танення льодовиків Гренландії в минулому році підняло рівень океану на 2,2 мм

Танення льодовиків Гренландії в минулому році підняло рівень океану на 2,2 мм

Танення льодовиків Гренландії в минулому році підняло рівень океану на 2,2 мм

Літо 2019 року виявилося аномально спекотним. Лише за два місяці льодовики Гренландії втратили 600 млрд тонн льоду, що призвело до підвищення рівня світового океану на 2,2 мм.

 

Про це пише The Guardian з посиланням на дослідження вчених Каліфорнійського університету в Ірвайні.

 

Вчені порівняли і проаналізували супутникові знімки Гренландії і Антарктики за період з 2002 по 2019 рік включно. Отримані дані показали, що темпи танення льодів значно прискорилися. У Гренландії льодовики танули в кожній точці.

 

За вище зазначений період Гренландія втратила 268 млрд тонн льоду, що наполовину менше, ніж за літо 2019 року.

 

В Антарктиці танення льоду спостерігалося на заході, тоді як на сході збільшилося випадання снігу і обмерзання. Вчені зазначають, що цей процес лише частково компенсує втрати від танення льоду.

 

  • Льоди Гренландії стрімко тануть з 1992 року і вже втратили до кінця 2018 року 3,8 трильйона тонн, що відповідає підвищенню рівня Світового океану на 10,6 мм. Близько 90 вчених проаналізували супутникові знімки за 30 років і порівняли зміни берегової лінії острова.
  • Вчені повідомили, що через температурний рекорд у водах Аляски повністю зник морський лід, а найближчий шельфовий льодовик знаходиться на відстані понад 240 км.
  • Температурний рекорд в районі Північного Льодовитого океану призвів до того, що льодовики Арктики почали танути вдвічі швидше.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.