Нова Каховка
C

» » Зміни Кабміну не полегшать перетин адмінкордону Криму з Херсонщиною – адвокат

Зміни Кабміну не полегшать перетин адмінкордону Криму з Херсонщиною – адвокат

Зміни Кабміну не полегшать перетин адмінкордону Криму з Херсонщиною – адвокат

Внесені Кабінетом міністрів України зміни до постанови про правила перетину адміністративного кордону між анексованим Кримом і Херсонською областю в умовах обмежень через загрозу поширення коронавірусу не полегшить його перетин.

 

Таку думку 19 березня Крим.Реалії висловив адвокат Гельсінської спілки з прав людини Максимом Тимочко.

 

«Законодавство про прикордонний контроль показує, але не роз'яснює термін «підстава гуманітарного характеру». Це може створити проблему в контексті перетину адмінкордону, оскільки практика показує, що невизначеність у юридичній термінології і широка свобода розсуду чиновників дозволяє тлумачити не на користь людини», – говорить Тимочко.

 

За його словами, тепер громадяни України, які перетинають адмінкордон, повинні пояснити «причини гуманітарного характеру», які не прописані в законодавстві.

 

«Тобто, з незрозумілих причин на тих громадян, які не мають «кримської реєстрації», покладається додатковий тягар – пояснювати причини гуманітарного характеру, які ніде конкретно не визначені. Наприклад, не зрозуміло, що повинна показати прикордоннику людина, якщо у неї помер родич на окупованій території? Невже фотокопію свідоцтва про смерть окупаційної влади, яку йому пришлють?» – вважає адвокат.

 

Тимочко додав, що Києву слід змінити або скасувати внесені правила.

 

На момент публікації новини українська влада ще не коментувала заяву адвоката.

 

Кабінет Міністрів України від 18 березня вніс зміну до постанови про правила перетину адміністративного кордону між анексованим Кримом і Херсонською областю в умовах обмежень через загрозу поширення коронавірусу.

 

Так, згідно з рішенням уряду, крім наявності реєстрації в Криму і на території материкової України (довідка переселенця – КР) тепер в'їжджати і виїжджати з півострова можна з гуманітарних причин.

 

Як зазначили на засіданні Кабміну, рішення схвалюватиме голова Державної прикордонної служби України, проінформувавши Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

 

Раніше українські правозахисники розповіли про проблеми, з якими зіткнулися громадяни України з кримською реєстрацією при перетині адміністративного кордону між Херсонською областю та анексованим півостровом. Але в Державній прикордонній службі України запевнили Крим.Реалії, що 18 березня загострення ситуації на адмінкордоні немає.

 

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій 17 березня повідомило, що пропуск через контрольні пункти в'їзду-виїзду на адмінкордоні Криму з Херсонською областю тимчасово обмежений до 3 квітня.

 

Російське прикордонне управління ФСБ припинило пропуск «іноземних громадян» на територію Криму з материкової України з 00 годин 18 березня.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.