Нова Каховка
C

» » Без грошей і кормів залишили зоопарк у Каховці

Без грошей і кормів залишили зоопарк у Каховці

Без грошей і кормів залишили зоопарк у Каховці

Я тебе народив – я тебе і вб’ю. У Каховці міськрада з початку поточного року припинила фінансування міні-зоопарку, який створювали за громадською ініціативою. У рамках «бюджету участі» на його відкриття виділили з тієї ж-таки скарбнички 148 тисяч гривень, і минулого року додали ще понад шістдесят тисяч гривень на оплату роботи ветеринарного лікаря й корми. Станція юних натуралістів, до якої «приписаний» міні-зоопарк, без запізнень подала заявку на фінансування й у 2020-му, визначивши потреби скромною сумою у 95 тисяч гривень. Та з неї у січні не надійшло жодної гривні, тож мешканців вольєрів доводиться годувати або за рахунок старих запасів, або коштом спонсорів, які збирають під час доброчинних заходів.

 

У міні-зоопарку Каховки немає левів, тигрів чи бізонів, на годування яких щороку потрібні десятки тонн свіжого м’яса та сіна. Тут утримують 126 невеличких папужок і тваринок – кроликів, мавпочок, лисиць та єнотів, є акваріум. Витрати на їх утримання не надмірні, але й їм треба щось їсти, причому щодня. І крилатий вираз про нашу відповідальність за тих, кого приручили, залишається актуальним. Та в міськраді цю відповідальність перекладають…на станцію юних натуралістів.

 

– Вважаю, що директор станції недопрацьовує. Ніж вимагати бюджетних коштів на елітні корми, варто походити по школах та дитсадках, забирати залишки від дитячих обідів, та підгодовувати ними тварин. А цього не роблять. На сесії розглянемо питання про гроші для міні-зоопарку. Але це не буде та сума, яку хотіли отримати, – різко відреагував міський голова Каховки Андрій Дяченко.

 

– Якщо мер гадає, що залишки від дитячих обідів – то здорове й збалансоване харчування для тварин, то нехай це залишається на його совісті. Але як бути із ветеринарним лікарем – йому замість зарплати також недоїдками задовольнятися? – задає аж ніяк не риторичне питання директор СЮН Ольга Радіонова. – Зауважте, що ми просимо тільки половину грошей, потрібних на корми, розраховуючи в іншому на спонсорів. Придбання кліток, акваріумів, фільтрів – теж цілком наш клопіт. То невже 95 тисяч гривень – непосильна сума для великого міста? Адже інших зоопарків, окрім нашого, у Каховці немає!

 

У міні-зоопарку, звичайно, могли б запровадити продаж квитків для відвідувачів. Але тут нагадують, що заклад створювався, як загальнодоступний, і двері тут повинні бути відкритим для всіх, незалежно від того, чи є в них гроші, чи в кишенях порожньо. Працівники СЮН кажуть: нерідко помилуватися тваринами й пташками приходять діти без копійчини, а просто голодні – таких гостей доводиться часом своїми запасами підгодовувати. То що, тепер безкоштовно їх сюди не пускати?

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.