Нова Каховка
C

» » Україна в 2019 році збільшила імпорт картоплі в 43 рази

Україна в 2019 році збільшила імпорт картоплі в 43 рази

Україна в 2019 році збільшила імпорт картоплі в 43 рази

Україна у 2019 році збільшила імпорт картоплі, переважно з Росії, в 43 рази - до рекордних 250 тисяч тонн.

 

Про це повідомляє прес-служба аналітичної платформи East Fruit.

 

Як наголошується в повідомленні, зниження цін на картоплю в Україні в жовтні-грудні було недостатнім, щоб зупинити потік імпорту дешевої, і, найчастіше, низькоякісної продукції з Росії. Лише за грудень Україна закупила 43,6 тисячі тонн картоплі.

 

"Щоб зрозуміти, наскільки це великий обсяг, можна порівняти його з імпортом за попередні два роки. У 2018-2019 роках, тобто за 24 місяці, Україна імпортувала в 4,5 раза менше картоплі, ніж всього лише за один грудень 2019 року. Сукупний же імпорт картоплі за 2019 рік досяг 250 тисяч тонн й перевищував імпорт за 2018 рік в 43 рази", - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомив економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, ціни на українську картоплю не змінюються вже близько чотирьох тижнів, і вони як і раніше більш ніж у два рази перевищують рівень оптових цін на картоплю з Росії.

 

"У Росії ще тиждень тому можна було купити картоплю у фермерів по 15 центів США за кілограм, а в Україні її можна було легко продати за 30-35 центів. Відповідно, маржа в імпортерів та у січні залишалася дуже високою, що дозволяло їм ввозити російську картоплю безпосередньо та через Білорусь й непогано на цьому заробляти", - цитує прес-служба Ярмака.

 

Експерт не виключає, що в січні імпорт картоплі в Україну також виявиться дуже високим. 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.