Нова Каховка
C

» » Неформатний херсонець Макс Плющ публікує лірику вулиць на сторінках літературного видання

Неформатний херсонець Макс Плющ публікує лірику вулиць на сторінках літературного видання

Неформатний херсонець Макс Плющ публікує лірику вулиць на сторінках літературного видання

Здавалося б, культурне життя не надто бурхливе у регіонах. Що вже й казати про андеграунд… Втім, усі стереотипи руйнує своєю творчістю та різноманітними проектами наш земляк херсонець Макс Плющ. «Дехто вважає, що ліриці вулиць не місце в поетичних збірках, антологіях, альманахах. Мовляв, таке мистецтво може декламуватися виключно в прокурених нічних закладах. Але всеукраїнське літературне видання “Дебют-газета” руйнує вщент усі ці стереотипи!», – пише Макс на своїй сторінці в мережі. І справді доводить, що не класичне може бути цікавим громадськості. Херсонський поет, прозаїк, публіцист, інтерв’юер та радіоведучий Макс Плющ (МП) у відвертій розмові з газетою «Каховська Зоря» про реп-поезію, творчість, програму на радіо та багато іншого.

Неформатний херсонець Макс Плющ публікує лірику вулиць на сторінках літературного видання

– Максиме, ми знаємо, що ти не тільки пишеш поезію, а й маєш чимало проектів, пов’язаних із культурним життям Херсонщини…

 

– Так, займаюся багатьма проектами, і моя творчість не обмежується поезією. Вже рік, як я створив групу у Фейсбуці для творчих людей та для тих, хто обожнює творчість. Називається “ПІДЗЕМКА”. Там всі бажаючі публікують свою творчість: поезію, прозу, власні картини, фотороботи, стріт-арт, рукоділля та інше.

 

Нещодавно ця група вийшла за межі області, тепер ми всеукраїнський паблік. Поміж цим я також активно роблю своє там… Публікую періодично інтерв’ю з творчими особистостями нашої країни в текстовому варіанті: Костянтин Грубич, Ярослава Дегтяренко, Слава Соломка, Віктор Артамонов, Юрій Васюк, Сергій Сєрко, Ірен Роздобудько. Також на “українському радіо. херсон” почав вести інформативну рубрику у ранковому шоу. То п’ятихвилинні щотижневі випуски з новинами зі світу музики, кіно, літератури.

 

– О, це дуже цікаво. Розкажи, будь ласка, трохи історію про публікацію своєї нетипової реп-поезії у класичному виданні?

 

– Щодо того як наважився: я маю бажання донести свою творчість до якомога ширшого кола читачів, а тому публікуюся в багатьох видання вже давно! Спочатку це були публікації в соціальних мережах, пізніше – в районних газетах та літературних виданнях з різних областей країни. А коли з’явилося Всеукраїнське видання “Дебют-газета”, відразу захотілося потрапити туди зі своєю реп-поезією! Не встиг надати матеріали до другого номеру, тож опублікувався в третьому.

 

Дуже пишаюся тим, що це ще й газета з мого рідного міста Херсон. Там комісія певний час розглядала мої тексти, і мені чомусь здалося, що відмовлять, оскільки я не поет точно! Те, що я роблю дехто називає піснями, а мене поетом-­піснярем. І в цьому є доля правди! Пишу своє майже завжди під якусь мелодію чи певний біт. Ну мінімум, настукуючи ритм по столі олівцем. Мабуть, то відголоски мого минулого, пов’язаного з захопленням реп-музикою. А щодо реакції: наче поки позитивно ставляться або ігнорують просто, а у мене немає мети подобатися всім.

 

– Як ти взагалі вирішив спробувати себе у поезії?

 

– Поезію люблю ще з дитинства, а от мої перші тексти з’явилися в студентські роки. Саме тоді я почав займатися реп-музикою, зачитувати власне на диктофон, створювати мінусовки, знімати примітивні кліпи.

 

– Хто ти за фахом, між іншим?

 

– Відразу хочу зазначити, що не маю спеціальної освіти журналіста чи радіоведучого! А всі ті проекти роблю, керуючись власними відчуттями. Навчався я на спеціальності «правознавство”, а за професією юрист.

 

– Ти мріяв про юриспруденцію чи просто пішов кудись по вищу освіту?

 

– Ні про яку юриспруденцію мови не було. У старших класах школи планував стати вчителем або програмістом. А коли прийшов час обирати ВУЗ, обрав ту спеціальність, у якій був відсутній контакт з цифрами. Не дружать вони зі мною, а я з ними. Багато моїх знайомих письменників за освітою зовсім далекі від літератури і це не заважає їм займатися улюбленою справою. Головне вірити в те, що ти робиш!

 

– Зараз ти займаєшся лише творчістю?

 

– Не сміши. Займатися виключно творчістю в нашій країні важкувато! Працюю за фахом юристом.

 

– Все ж таки фах юриста тобі став у нагоді. Добре, розумію, що люди йдуть у творчість не заради мети, але чи є в тебе мрія або ж вершина у цьому напрямі, що ти б хотів підкорити?

 

– Є люди, яким важко жити, бо вони не знають, чого хочуть! Вони всім не задоволені, їм всі винні. Я приблизно маю уявлення про те, чим би хотів займатися все життя. Це щось пов’язане з радіо, телебаченням, літературою. Маю багацько ідей! Прикро, коли не можлива їх реалізація з певних причин. Дуже радію, якщо вдається здійснити задумане.

 

Так вийшло з моєю авторською рубрикою на “Українському радіо. Херсон”. Продюсери підтримали мій задум, повіривши в мене. За що я щиро вдячний їм. Ще хотілося б повернутися до реп-мистецтва. Маю в планах записати дебютний альбом. Назбиралося матеріалу. Зараз якраз шукаю музиканта, діджея, бітмейкера чи когось, хто створює музику для співпраці або створення дуету, гурту. Звісно, хотілося б займатися виключно творчістю, не відволікаючись на буденні справи. То і є моя заповітна мрія!

 

– З приводу реп-поезії, дуже незвичний напрям, чи маєш ти колег серед свого кола спілкування? І в чому плюси саме цього жанру для тебе? Так легше створювати?

 

– Нічого незвичного не бачу! Реп не сьогодні придумали. У його сучасному вигляді з’явився ще в 1970-х роках. Але погоджуся, що не кожен любить цей напрямок. Я знайомий з багатьма реп-виконавцями нашої країни і шкода, що їх мало знають.

 

На популярність потрібні гроші! Якщо говорити про мене, то мені дійсно так легше писати тексти. Ніколи майже не писав в тиші, про що раніше зазначав. А те, що потім хтось може це прочитати як поезію – тільки плюс. Речитатив свого часу допоміг мені ознайомитися з безліччю цікавих творів. Зокрема, “Кобзар” Т. Г. Шевченка я прочитав повністю за кілька днів, виконуючи реп під біт.

 

– Що порадиш тим, хто живе в нашій області, себто в маленьких населених пунктах, але хоче культурного насичення і розвитку?

 

– Порада проста – шукайте! Серйозно, пошукайте в інтернеті інформацію про різні заходи, пов’язані з областю. Зараз купу різних гуртків створили. Також письменники почали відвідувати провінційні міста, презентуючи власні книги. І, звичайно, якщо щось хочете, а вам цього бракує – створіть це самі! Я так роблю!

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.