Нова Каховка
C

» » Херсонська ОДА на розвиток рибного господарства витратить близько 15 млн грн

Херсонська ОДА на розвиток рибного господарства витратить близько 15 млн грн

Херсонська ОДА на розвиток рибного господарства витратить близько 15 млн грн

Кожного року промислова ловля риби на території Херсонської області зменшується. За інформацією департаменту сільського господарства, у 2005 році риби виловлювали 4 тис. тонн, то вже у 2017 році цей показник знизився 2 тис. тонн. На це впливає ряд різноманітних факторів: від погіршення екології до браконьєрства.

 

“Через відсутність державної підтримки розвитку рибництва значно погіршилося використання природних та штучних водойм, скоротилися обсяги вирощування і вилову риби. Так, при фізіологічно обґрунтованій річній нормі потреби в рибних продуктах 20 кг на одну особу цей показник у 2018 році по області становив 13 кг”, - зазначають в департаменті розвитку сільського господарства Херсонської ОДА.

 

Тож для того, аби відновити “Розвитку рибного господарства у Херсонській області”. Загалом ця програма розрахована на три роки: з 2020 по 2022. За три роки її реалізації з обласного бюджету планують витратити майже 3,3 млн грн. До того ж обласна влада хоче залучити й кошти державного бюджету в розмірі 11,5 млн грн.

 

У рамках реалізації цієї програми планується провести обстеження водойм, які придатні для розведення риби. На це з обласного бюджету планують витратити понад 3,2 млн грн. Також на оновлення матеріально-технічної бази підприємств, які займаються виловом водних біоресурсів, хочуть залучити з державного бюджету 11,5 млн грн. 

 

Окрім цього штучним способом будуть відтворювати види риби, які користуються найбільшим попитом серед споживачів: сом, щука, судак, стерлядь, веслоніс, тарань, лящ, рибець, лин.

 

Для того, аби боротися з браконьєрами, які незаконно виловлюють рибу у водоймах Херсонської області, на ринках, де найчастіше продають рибні товари, буде вестися моніторинг. Для рибаків-любителів місцеві ради матимуть виділяти спеціальні ділянки, де б ті могли ловити рибу.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.