Нова Каховка
C

» » Завершити реконструкцію поліклініки в Таврійську планують до кінця року

Завершити реконструкцію поліклініки в Таврійську планують до кінця року

Завершити реконструкцію поліклініки в Таврійську планують до кінця року

Власними зусиллями змушені продовжувати реконструкцію будівлі терапевтичного відділення колишньої залізничної лікарні у Таврійську. Невдовзі тут планується розмістити місцевий Центр первинної медико-санітарної допомоги. Поки ж лікарі ведуть прийом жителів міста у невеликому поліклінічному відділенні Новокаховського ЦПМСД, розташованому неподалік міськради.

 

– На сьогодні більшої потреби ніж лікарня у Таврійська нема. Бо маленька хатинка, яка обслуговує 12 тисяч населення – це, вибачте, просто капєц. Тому ми були на сьомому небі, коли в минулому році постановою уряду Таврійську виділили 9,3 млн. грн. на реконструкцію терапевтичного відділення колишньої залізничної лікарні. Ми встигли отримати 3,2 млн. грн., решта мала надійти до кінця 2019 року. Ми провели тендерну процедуру, підготували всю необхідну документацію, пройшли всі кола пекла і вже в травні 2020 року планували повністю завершити реконструкцію. Як тут несподівано нам не лише відмовили у фінансуванні, а ще й відкликали вже надані кошти. Хоча на той момент підрядник виконав робіт на 1,8 млн. грн.! Тож тепер нам доводиться розраховуватись з ним самостійно і вирішувати питання подальшої реконструкції власними силами, – прокоментував міський голова Таврійська Микола Різак.

Завершити реконструкцію поліклініки в Таврійську планують до кінця року

У медичному містечку вже замінили системи опалення, водопостачання, каналізацію, електропроводку, завершується заміна покрівлі. Попереду – внутрішні роботи. За словами Миколи Різака, у просторих приміщеннях поліклініки зможуть розміститись усі необхідні для роботи ЦПМСД служби. Також знайдуться кабінети для стоматолога та інших вузькопрофільних спеціалістів. Завершити всі роботи він очікує до кінця 2020 року.

 

– Це буде не просто. Адже там потрібно десь біля 8-9 млн. грн. А весь бюджет Таврійська на 2020 рік складає 21 млн. грн. Якби держава підтримала нас, було б значно простіше. Але ми навіть створення власної ОТГ не можемо домогтись більше трьох років. Хоча все необхідне для цього з нашого боку було зроблене ще восени 2016-го. Виходить так, що ми як місто районного значення лише в 2019 році перерахували до обласного бюджету 5,6 млн. грн. податку з доходів фізичних осіб, 9,3 млн. грн. ПДФО до держбюджету і 22,4 млн. грн. до бюджету Новокаховської міськради. Якби ж ми були ОТГ, то ці 22,4 млн. грн. залишились би у нас і питання – де взяти кошти на поліклініку – могло б відпасти саме по собі, – каже міський голова.

 

Нагадаємо, що до складу Таврійської ОТГ погодились увійти Кам’янська, Новокам’янська та Чорнянська сільради сусіднього Каховського району. Попри те, що ця ОТГ була утворена однією з перших в області, Центрвиборчком так і не призначив тут перші вибори. Пов’язано це з тим, що Таврійська міськрада є унікальною для області адміністративно-територіальною одиницею: як «місто-матрьошка» вона входить до складу Новокаховської міськради, яка у свою чергу виступає проти створення Таврійської ОТГ і звинувачує її представників у «містечковому сепаратизмі». 

 

Натомість сама Нова Каховка вже утворила власну ОТГ, до якої нині входять колишні Дніпрянська селищна і Райська сільська ради, а також Козацьке та Веселе Бериславського району.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.