Нова Каховка
C

» » Більшість українців виступають за вільне використання російської і єдину державну — опитування

Більшість українців виступають за вільне використання російської і єдину державну — опитування

Більшість українців виступають за вільне використання російської і єдину державну — опитування69% українців вважають, що українська повинна бути єдиною державною мовою, а російська має вільно використовуватися у приватному житті.

Про це йдеться у загальнонаціональному дослідженні фонду «Демократичні ініціативи» ім.Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою «Центру Разумкова».

 

Статус російської мови як офіційної в окремих регіонах України підтримали 15% населення, а як другої державної, поряд з українською – 12%.

 

Українську мову як єдину державну відстоюють найбільше в Західному регіоні (92%) і у Центральному регіоні – 77%.

 

Водночас у Південному регіоні статус російської мови як мови повсякденного спілкування, за визнання української як єдиної державної, підтримує 51%, як офіційної в певних регіонах – 27% і як другої державної – 14%. 

 

Найбільше статус російської мови як державної підтримують у Східному регіоні — 31% населення. Водночас 42% підтримують статус української як єдиної державної та вільне використання російської у повсякденному житті. 24% обстоюють можливість запровадження російської мови як офіційної в деяких регіонах.

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.