Нова Каховка
C

» » «Легендарній тачанці» демонтаж не загрожує?

«Легендарній тачанці» демонтаж не загрожує?

«Легендарній тачанці» демонтаж не загрожує?Народний депутат України Володимир Іванов на свої сторінці у Фейсбуці прокоментував інформацію каховського мера Андрія Дяченка щодо вимоги Інституту національного пам’яті про демонтаж пам’ятників «Легендарна тачанка» та «Дівчина в шинелі».  

 

«13 січня у мережі Facebook міський голова Каховки Андрій Дяченко повідомив, що розпочинає «боротьбу» за збереження пам’ятника «Легендарна Тачанка» та виклав лист з відповідною «вимогою» Інституту національної пам’яті.

 

За результатами проведеної мною розмови з представником Інституту національної пам’яті, хочу наголосити, що даний лист має лише РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ характер. До Інституту як профільного з цього питання органу надійшло відповідне звернення від громадянина України, на що Інститут зобов’язаний був відреагувати в межах повноважень.

 

Тобто жодних політичних вимог чи цілеспрямованої роботи на знесення Легендарної Тачанки в цій ситуації немає.

 

Більше того, норми Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» визначають відповідальною на місцях виключно місцеву владу, отже без рішення міської ради пам’ятнику НІЧОГО НЕ ЗАГРОЖУЄ.

 

Хочу запевнити громаду, що ані політична партія «Слуга народу», ані я особисто як народний депутат України, не підтримаємо будь-які спроби ліквідувати «Легендарну тачанку». Питання перебуватиме на особистому контролі», — написав нардеп.

 

Відгукнувся і голова УІНП Антон Дробович. У статті «Каховська #Tachanka судного дня» на сайті «Історична правда» він  зокрема, пояснив позицію інституту в цьому питанні:

 

«Ми лише нагадали органам влади, суспільству, експертам, що ось вона проблема – до сих пір на своєму місці. Ми за цивілізоване рішення та здоровий суспільний діалог. Усі будуть тільки радіти сучасному креативному ходу, неочікуваній ідеї або асиметричному рішенню.

 

Але ми точно не можемо робити вигляд, що це взагалі нормально – прославляти тих, хто окуповував територію України, вбивав людей за інше політичне вподобання, а також не маємо морального права шанувати СССР та його символи, які конкурують з символами Третього рейху за потужністю асоціацій із злочинами проти людства.

 

І на сам кінець. На справедливі пропозиції науковців, митців та кураторів що не обов'язково руйнувати, а можна переозначити чи змінити пам'ятники маю сказати лише одне – амінь!

 

Давайте вже нарешті переозначати. Це ж на волю громади. Це їх рішення, їх креатив, їх туристи, врешті-решт. Але якщо воно 5 років стоїть не переозначене, не перенесене у музей пропаганди, навіть не означене пояснювальним банером про те, хто такі ці революціонери, а просто прославляє більшовиків, то що робити?».

 

Нагадаємо, сьогодні повинна відбутися позачергова сесія Каховської міської ради, яка розгляне питання про подальшу долю пам'ятників.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарій

Alex Lats 19 січня 2020 12:27
Херсонская область остается в руках фашистско-коммунистических оккупантов! Судя по мэру Новой Каховки, оккупантам здесь очень хорошо живется за наш счет)))
  • Нравится
  • 0
march 21 січня 2020 00:26
Alex Lats,
ага, комуністичні окупанти знищили наш степ каховською гес і олешківську пустелю лісом. к счастью, им уже не очень хорошо живется! восстанавливаем природу, вырезаем нафиг поливную систему, выжигаем леса! еще бы и водохранилище слить нахрен!
  • Нравится
  • 0

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.