Новая Каховка
C

» » В Україні почали діяти нові ціни на газ

В Україні почали діяти нові ціни на газ

В Україні почали діяти нові ціни на газЗа домовленостями з МВФ, з 1 січня 2020-го усі українці повинні платити за газ ринкову ціну. Але щоб захистити населення від коливання цін, Кабмін увів так звану "страхову ціну", тобто фіксацію ціни на певному рівні. 

 

Це означає, що в українців з 1 січня буде два варіанти, як платити за газ для дому: або за гарантованою (яка діятиме до кінця кварталу), або за ринковою цінами.

 

Страхова ціна "Нафтогазу" становить 6961 грн за тисячу кубометрів з ПДВ — її визначили на підставі котирувань на найбільшій європейській газовій біржі. Така ціна на 7% менша, ніж у першому кварталі 2019 року.

 

Кінцева ж вартість газу залежатиме від тарифів на транспортування, які встановлює Нацкомісія з тарифів. Якщо виходити з тарифів у листопаді, вартість газу може становити близько 8 тис грн за тисячу кубометрів.

 

Квартальна ціна діятиме автоматично для всіх споживачів. Якщо ж ви бажаєте відмовитись від фіксованої ціни та платити за ринковою, ще не пізно звернутись до регіональної газопостачальної компанії, яка запропонує зручний алгоритм виходу з програми. 

 

Напередодні "Нафтогаз" продовжив термін прийняття рішень щодо відмови від програми до 30 грудня 2019-го.

 

Якими будуть ринкові ціни, поки невідомо, оскільки новий договір з "Газпромом" на транзит газу ще не підписаний. Його доля матиме визначальний вплив на динаміку цін на ринку. 

 

У "Нафтогазі" порахували, що у випадку відсутності транзиту з січня ціни на блакитне паливо можуть зрости до 12900 грн з ПДВ та без транспортування — це суттєво перевищує фіксовану ціну. Проте якщо транзит продовжиться, що наразі дуже ймовірно, програма з гарантованою ціною може завдати споживачам збитків.

 

За словами голови Мінекоенерго Олексія Оржеля, у разі підписання угоди про транзит газ може стати чи не найдешевшим за всю історію перемовин. "Тоді споживачі із страховою ціною не виграють, бо на ринку буде менша ціна", — попередив він.

 

Це не стосується мешканців багатоквартирних будинків, які не можуть впливати на цей процес. В їхньому випадку все залежить від комунальних підприємств, які надають їм послуги. Останні так само можуть скористатися пропозицією "Нафтогазу". 

 

Є й інші новини: платіжки за теплову енергію за грудень 2019 року за рахунок їх коригування відповідно до ринкової ціни на газ у грудні можуть бути знижені на 300-400 грн.

 

"За нашими підрахунками, вже в грудні, якщо правильно здійснити ці нарахування, людина може отримати в своїй "платіжці" на 300-400 грн менше. Це дуже відчутно", — заявив напередодні прем’єр Олексій Гончарук.

 

Нагадаємо, що в 2020 році в Україні ввели абонплату на газ.

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.