Нова Каховка
C

» » Уряд розпочав реформу пенітенціарної служби

Уряд розпочав реформу пенітенціарної служби

Кабінет міністрів України схвалив реформу Державної кримінально-виконавчої служби. Концепцію цієї реформи презентувала уряду перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова

 

Зокрема, в рамках даного рішення члени уряду схвалили дві постанови: «Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції» та «Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції».

 

Засловами міністра юстиції Павла Петренко, необхідно законсервувати або ліквідувати низку тюрем, утримання яких є економічно недоцільним. За словами Петренка, в Україні 148 тюрем, які розраховані на 230 тис. людей, натомість у місцях позбавлення волі перебуває 70 тис. осіб, решта закладів напівпорожні. Тому, вважають у Мін’юсті, потрібно провести інвентаризацію і вибрати ті установи, які можна швидко відремонтувати, щоб до них переселити ув’язнених. Решту установ варто законсервувати, потім через публічні конкурси продати приміщення і на виручені гроші збудувати сучасні в’язниці.

 

Також, Петренко заявляв про те, що варто провести інвентаризацію так званого господарського блоку: в системі пенітенціарної служби 100 підприємств - усі вони збиткові.

 

Крім того, як зазначав міністр, необхідно змінити структуру пенітенціарної системи, яка й дотепер - напіввійськовий правоохоронний орган.

 

«Пенітенціарна служба має бути цивільним органом, основна мета діяльності якого полягає у перевихованні, соціалізації й поверненні до нормального життя людини, яка потрапила за грати», - наголосив Петренко.

 

источник


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.