Нова Каховка
C

» » Гроші направо і наліво. У Каховці затвердили бюджет міста на 2020 рік

Гроші направо і наліво. У Каховці затвердили бюджет міста на 2020 рік

Гроші направо і наліво. У Каховці затвердили бюджет міста на 2020 рік

Припинити закупку спеціалізованих ліків для смертельно хворих дітей уже з 1 січня вирішили депутати Каховської міськради. Вони відмовились включати необхідні для цього видатки до бюджету на 2020 рік. 

 

Сам бюджет був ухвалений на сесії міськради 5 грудня за рекордні 5 хвилин. Уперше за багато років у народних обранців не виникло майже жодних запитань до запропонованого чиновниками проекту головного фінансового документу громади. Після численних зривів сесій і саботажу з прийняттям бюджетів на 2018 та 2019 роки нинішня поведінка народних обранців виглядала абсурдно. Поясненням цьому може бути те, що вся опозиція в особі представників «Опоблоку», «Самопомочі» та «Батьківщини» остаточно перейшла в союзники до керівництва міста.

 

Приміром, торік депутати погодились виділити на благоустрій міста лише 2 млн. грн. Мотивуючи це тим, що комунальники не надали їм детального розпису усіх запланованих видатків. А на 2020 рік ті ж самі депутати без жодних питань виділили на благоустрій 15 млн. грн. Хоча, як визнав начальник фінансового управління міськради Олександр Гончаров, комунальні підприємства навіть не потрудилися подати бюджетний запит на вказану суму.

 

Також торік народні обранці вирішили максимально урізати зарплати чиновникам. «А кого це не влаштовує, може працевлаштуватись на 7 тис. грн./міс. до місцевої пекарні», — пропонував навіть депутат від «Самопомочі» Сергій Яременко. Проте згодом він і його колеги забрали свої слова назад. Після цього зарплата деяких рядових посадовців Каховської міськради зросла до 37 тис. грн./міс., доходячи іноді до 72 тис. грн./міс. і вище. 

 

Пояснювати, на що витрачатимуться кошти місцевого бюджету в новому році на пленарному засіданні сесії чиновники не захотіли. Як сказав міський голова Андрій Дяченко, детальна інформація щодо цього вже була надана на публічних слуханнях проекту бюджету. 

 

— Чому ж тоді ми збільшуємо видатки на благоустрій, на проведення культурних заходів, святкування Дня міста, на премії чиновникам, а не знаходимо коштів на ліки для хворих дітей? Тим більше, що від них залежить не лише їхнє здоров’я, а й життя? – запитала депутатка міськради від «Європейської солідарності» Ірина Гончарова.

 

За словами начальника фінуправління Олександра Гончарова, кошти на ці ліки повинна виділяти держава. «Торік ми витратили на них майже 1 млн. грн. І це на чотири дитини», — пояснив він.

 

— Медична сфера – це відповідальність держави, а не нашої громади, — заперечив міський голова Андрій Дяченко. – Але ми готові переглянути це питання в разі перевиконання бюджету і наявності залишків коштів, приблизно в березні. З іншими зауваженнями я не згодний, бо ми збільшили майже всі соціальні програми на наступний рік: культура, спорт, благоустрій, шкільна та дошкільна програми, громадський бюджет. Водночас зменшили преміальний фонд зарплати чиновників з 50% до 40% від окладу.

 

Значно зменшила міськрада й фінансування формування з охорони громадського порядку «Щит». Також вона визначилась з новими датами реалізації давно обіцяних інфраструктурних проектів. Зокрема, на 2020 рік запланували реконструкцію площі біля міського палацу культури «Меліоратор», на 2021 рік – реконструкцію вулиці Миру, а на 2022 р. – реконструкцію Парку Слави. На всі ці роботи збираються виділити біля 25 мільйонів гривень.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.