Нова Каховка
C

» » Депутата Херсонської облради визнали винним у порушенні антикорупційного законодавства

Депутата Херсонської облради визнали винним у порушенні антикорупційного законодавства

Депутата Херсонської облради визнали винним у порушенні антикорупційного законодавства

Винним у вчиненні двох адміністративних правопорушень, пов’язаних з неправомірно отриманими торік дорогими подарунками депутата облради від «Опоблоку» Сергія Дроздіка, визнав Каховський міськрайонний суд. Відповідні дві постанови були винесені 29 листопада.

 

Суд визнав, що Дроздік в порушення ч. 2 ст. 23 Закону України «Про запобігання корупції» одержав у подарунок комплекс «Будинок рибалки» за оціночною вартістю 5,51 млн гривень та земельну ділянку площею 0,98 гектара за оціночною вартістю 32,5 тис. грн.

 

Вказані подарунки Сергій Дроздік вказав у своїй декларації за 2018 рік. Проте за законом на той час він не мав права приймати від сторонніх осіб подарунки сукупною вартістю більше 3 524 грн.

 

За порушення Дроздіком встановлених обмежень (щодо одержання подарунків), передбачених ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, депутату облради загрожував штраф до 6800 грн з конфіскацією подарованих йому комплексу «Будинок рибалки» та земельної ділянки. Однак оскільки на момент розгляду в суді протоколів про адміністративні правопорушення минуло відведені на це законом 3 місяці, суддя постановила закрити обидва провадження у зв’язку з закінченням строків накладення адмінстягнення.

 

Основною причиною затягування розгляду справ проти Сергія Дроздіка у суді стала заява представників прокуратури про відвід першої призначеної судді міськрайонного суду Тетяни Марків. Підставою для цього стало те, що вона з підсудним депутатом перебувала в статусі «друзі» у Фейсбуці. Це викликало у прокурорів сумніви в її неупередженості при розгляді справи. І, зрештою, це дозволило Сергію Дроздіку уникнути конфіскації дорогих подарунків.

 

Нагадаємо, що Сергій Дроздік є одним із найзаможніших жителів області. В його деклараціях містяться відомості про близько сто земельних ділянок у Горностаївському, Каховському, Генічеському районах, він є директором сільськогосподарського підприємства «Діамант» і вважається одним із найвпливовіших людей в Каховці.

 

Кілька років тому керівництво Каховської міськради звинувачувало Сергія Дроздіка у незаконному захопленні чотирьох соток землі в парковій зоні біля Вічного вогню в центрі міста, поруч із маєтком самого депутата. Проте згодом депутати міськради прийняли рішення про уточнення детального плану для будівництва і обслуговування будинку, поставивши тим самим крапку в цій історії.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.