Нова Каховка
C

» » Президент Порошенко може ліквідувати заповідник «Олешківські піски»

Президент Порошенко може ліквідувати заповідник «Олешківські піски»

Міністерство оборони України звернулось до Президента України Петра Порошенка з проханням сприяти оформленню земельної ділянки т. з. військового полігону «Херсон», шляхом  скасуванням більшої і найбільш важливої частини національного природного парку «Олешківські піски», повідомляє Соцпортал.

 

«Олешківські піски» отримали статус заповідника ще у 1928 році, але були ліквідовані як природоохоронна установа вже 1930 року під тиском сталінської репресивної машини. Після Й. Сталіна (1930, 1937 та 1951 роки) та М. Хрущова (1961) жоден керівник держави не дозволяв собі підписувати рішення про скасування заповідних територій. Єдиним винятком минулого року було скасування Президентом РФ В. Путіним у анексованому Криму Кримського природного заповідника. Сьогодні Міноборони фактично пропонує Президенту Порошенку приєднатися до цього ганебного списку.

 

Як відомо, починаючи з жовтня 2015 року, підрозділи ЗСУ фактично захопили територію національного природного парку «Олешківські піски», а також прилеглої до нього території Цюрупинського лісгоспу, та проводять масштабні військові навчання, чим нанесено державі збитків, що можуть бути попередньо оцінені в сотні мільйонів гривень.

 

Законодавство України не передбачає такого роду діяльності на територіях природно-заповідного фонду. Тому жодних погоджень щодо проведення таких навчань не було надано.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.