Нова Каховка
C

» » «Людство чекають небачені муки»: вчені виступили з попередженням

«Людство чекають небачені муки»: вчені виступили з попередженням

«Людство чекають небачені муки»: вчені виступили з попередженням

Людей на планеті Земля чекають «небачені муки через кліматичну кризу», якщо не відбудуться серйозні зміни в глобальному суспільстві. Про це йдеться в жорсткому попередженні більш ніж 11 тисяч вчених.

 

«Ми заявляємо чітко й одностайно, що планета Земля постала перед кліматичним надзвичайним станом. Щоб забезпечити стабільне майбутнє, ми повинні змінити те, як ми живемо. Це вимагає великих трансформацій у способах функціонування і взаємодії нашого глобального суспільства з природними екосистемами», - цитує словами заяви вчених The Guardian.

 

Вони наголошують, що час втрачати не можна. Адже кліматична криза вже почалася і вона посилюється швидше, ніж більшість вчених очікували.

 

«Вона гірша, ніж очікували, й ставить під загрозу природні екосистеми й долю людства», - попереджають вчені у заяві, яка була опублікована в журналі BioScience до 40-ї річниці першої всесвітньої кліматичної конференції. Вона пройшла у Женеві в 1979 році.

 

Заяву написали десятки вчених і підтримали ще 11 тисяч науковців зі 153 країн. Автори стверджують, що необхідні радикальні зміни повинні покінчити з неконтрольованим зростанням населення планети. Крім того, потрібно відмовитися від викопного палива, припинити знищувати ліси й скоротити споживання м’яса.

 

«Потрібно відстежувати більш широкий набір індикаторів включно зі зростанням людського населення, споживанням м’яса, втратою лісового покриву, енергетичним споживанням, щорічними економічними втратами через екстремальні погодні явища», - сказав співавтор заяви Томас Ньюсом з Сіднейського університету.

 

Серед інших «тривожних ознак людської діяльності» вчені вказали зростання пасажиропотоку в авіаційному транспорті, а також зростання світового ВВП.

 

«Кліматична криза тісно пов’язана з надмірним споживанням в рамках заможного життя», - кажуть вчені.

 

Вони також склали невеликий список дій, до виконання яких потрібно перейти негайно. Перш за все, вчені радять використовувати енергію більш ефективно і запровадити високі податки на вуглець, щоб скоротити використання викопного палива. Також потрібно стабілізувати глобальну людську популяцію, яка зараз збільшується на 200 тисяч людей щодня.

 

Для цього потрібно використати етичні підходи, такі як запровадження більш тривалої освіти для дівчат. Потрібно також припинити знищення природи й відновити ліси, щоб поглинути вуглекислий газ з атмосфери. Людям варто переглянути свою дієту, зокрема їсти більше рослин і менше м’яса. Також потрібно зменшити продуктові відходи. Також вчені радять відмовитися від вимірювання економічних цілей у зростанні ВВП.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.