Новая Каховка
C

» » Завдяки децентралізації Новорайська ОТГ отримала безліч можливостей

Завдяки децентралізації Новорайська ОТГ отримала безліч можливостей

Завдяки децентралізації Новорайська ОТГ отримала безліч можливостей

Просторі сучасні кабінети з дитячим куточком з іграшками, книжками, акваріумом та папужкою, а також зручностями для людей з обмеженими можливостями. Саме так виглядає звичайна сільська поліцейська станція, що була відкрита у Новорайську в жовтні.

 

За словами заступника начальника Головного управління Національної поліції в Херсон­ській області Олексія Манжиєвського, відкриття цієї станції — вже восьмої на Херсонщині — стало можливим завдяки спільним зусиллям поліції та самої громади. Крім двох дільничних інспекторів, правопорядок у шести селах Новорайської ОТГ забезпечуватимуть члени громадського формування «Народна дружина» і громадський поліцейський, котрий невдовзі приступить до роботи.

 

«Жителям ОТГ більше не доведеться їхати по допомогу до районного відділу поліції. Кваліфіковану правову допомогу та відповіді на свої запитання вони зможуть почути на місці», — запевнив Олексій Манжиєвський.

 

— Через рік наше село ви не впізнаєте! — обіцяє новорайський сільський голова Олександр Шокуров. І ділиться планами: завдяки підтримці програми «U-Lead з Європою» триває робота над створенням сучасного торговельно-розважального комплексу в центрі Новорайська. Спільно з програмою «DOBRE» вже придбані нові театральні крісла для сільського будинку культури та триває облаштування сучасної зали засідань. Невдовзі саме звідти будуть відбуватись онлайн-трансляції сесій сільської ради та публічних заходів. Працюють у громаді над створенням сучасного Центру надання адміністративних послуг і молодіжних центрів у Новорайську та Червоному Маяку.

Завдяки децентралізації Новорайська ОТГ отримала безліч можливостей

Можливість залучення грантових коштів, співпрацю з міжнародними донорами, участь у численних програмах обміну досвідом, тренінгах Олександр Шокуров називає однією з головних переваг, яку Новорай­ська ОТГ отримала завдяки децентралізації. Попри те, що створена вона була лише навесні 2018 року, ставши першою об’єднаною громадою в Бериславському районі, завдяки реформі тут уже багато чого вдалося досягти.

 

Перш за все сільський голова згадує безкінечні проблеми з водопостачанням. І в Новорайську, і у Червоному Маяку, і в інших селах громади людям часом доводилось по п’ять днів сидіти без води. А в районі Куцої балки у Червоному Маяку води не було взагалі 18 років. Місцеві жителі качали її просто з Каховського водосховища. За словами Олександра Шокурова, тепер усе це — в минулому, в усіх селах організована щоденна подача води за графіком.

 

— Багато чого було зроблено і в освітніх закладах: організоване безоплатне харчування в початкових класах та учнів пільгових категорій, відновлено фасад, встановлені вікна у всій початковій ланці Новорайської школи. Проведені ремонти дахів, систем опалення. Зроблено реконструкцію навчального закладу в Монастирському. Придбано 12 сучасних плазмових панелей для сільських шкіл, а також усе необхідне для нової української школи. В наступному році плануємо подібними телевізорами забезпечити всі класи. На черзі — заміна старого електричного опалення в Червономаяцькій школі загальною вартістю близько 5 млн грн. Зараз ми завершуємо проектування і в 2020 році плануємо це реалізувати. Нинішня зима буде останньою зі старою системою опалення в цьому закладі. Здійснити все це без створення ОТГ було б майже неможливо. Саме завдяки децентралізації перед нами відкрилося безліч можливостей, — говорить сільський голова.

Завдяки децентралізації Новорайська ОТГ отримала безліч можливостей

Іншою перевагою децентралізації Олександр Шокуров називає залучення місцевих жителів до прийняття рішень та заохочення їх до спілкування.

 

— Так, емоції вирують різні, часом не обходиться без лайки. Але головне, що люди почали виходити і спілкуватися одні з одними. Приміром, ніколи в Монастирському не проводився День села. Цього року ми його вперше організували. Гуляли і в Костирці та в інших наших селах. Такі заходи допомагають налагодити діалог з людьми. Пам’ятаю, коли ми отримували перші пропозиції від молоді з приводу того, що вони хочуть змінити у селі. Вони всерйоз пропонували відкрити сауну і кабак. Коли ж почали розмовляти, пріоритети змінились, і вони сказали: «Хочемо вуличні тренажери». Питань немає, і ми почали домовлятися з місцевими підприємствами, — розповів сільський голова.

 

Мотивують місцевих жителів й брати участь у розвитку своєї громади. Для цього тут почали приймати пропозиції щодо бюджету сільради на 2020 рік. Надійшло їх уже чимало. Люди пропонують удосконалити роботу фельдшерських пунктів, забезпечити автобусні перевезення між Новорайськом і Червоним Маяком. А значить, роботи попереду у молодої громади ще чимало.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.