Нова Каховка
C

» » Десятки тисяч перелітних птахів зібралися одночасно в біосферному заповіднику «Асканія-Нова»

Десятки тисяч перелітних птахів зібралися одночасно в біосферному заповіднику «Асканія-Нова»

Десятки тисяч перелітних птахів зібралися одночасно в біосферному заповіднику «Асканія-Нова»

В біосферному заповіднику «Асканія-Нова» зібралися десятки тисяч перелітних птахів одночасно. За словами директора Віктора Гавриленка – це явище планетарного масштабу, яке можна спостерігати восени. Бачили його і кореспонденти Суспільного.

 

Журавлі відлітають, гуси прилітають зимувати в Асканію-Нову з тундри, є і червонокнижні, одночасно тут знаходиться понад 30 000 птахів, - говорить Віктор Гавриленко – директор заповідника.  

 

Цього року в Асканії-Нова за приблизними підрахунками можна спостерігати близько двадцяти трьох тисяч журавлів. Щоб порахувати їх, працівники заповідника фотографують весь периметр, – говорить Віктор Гавриленко.

 

Тут птахи набираються сил перед перельотом, наступна зупинка буде у Палестині, зимують журавлі у долині Нилу.

 

Розліт птахів з центру зосередження – близько 40 кілометрів. Якби територія була більшою і сягала б 80 кілометрів, то можна було б говорити про самодостатню екологічну систему, що може відновлюватися, – говорить Віктор Гавриленко. Він додає, що птахи, які підлітають до кордонів заповідника, потрапляють під приціл браконьєрів.

 

Периметром заповідника встановлені охоронні вежі, з яких видно далеко за межі Асканії-Нова, – говорить Віктор Гавриленко, – так служба охорони запобігає незаконному полюванню. 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.