Нова Каховка
C

» » Новокаховські рибоводи звинувачують київських чиновників у цькуванні

Новокаховські рибоводи звинувачують київських чиновників у цькуванні

Новокаховські рибоводи звинувачують київських чиновників у цькуванні

У відвертому маніпулюванні фактами та цькуванні звинувачує очільника Держрибагентства України Ярослава Бєлова трудовий колектив підпорядкованої цьому відомству державної установи «Новокаховський рибоводний завод».

 

Нагадаємо: Держрибагентство вирішило закрити установу, зливши її із «Херсонським виробничо-експериментальним заводом з вирощування частикових риб». Це рішення викликало хвилю обурення частини народних депутатів України, керівництва Херсонської облдержадміністрації, міськради Нової Каховки, але столичні чиновники гнуть свою лінію. Ярослав Бєлов, зокрема, розповсюдив повідомлення для ЗМІ, у якому ліквідацію найбільшого на півдні України рибоводного заводу пояснює більшими витратами на його утримання з меншою віддачею, закупівлею дорогого палива та наявністю якоїсь лінії електропередач, що йде з держустанови до якогось стороннього об’єкту. 

 

Та ось що з цього приводу зауважують рибоводи Нової Каховки. Насамперед, за всіма викладеними паном Бєловим даними «у природі немає» ані відповідних судових ухвал, ані висновків аудиторів чи інших правоохоронних структур. Навпаки: перевірки Рахункової палати України та Південного офісу Держаудитслужби порушень у фінансово-господарській діяльності державної установи НЕ ВИЯВИЛИ.

 

Стосовно палива, то його рибозаводу і справді потрібно багато. Адже його територія сягає тисячі гектарів, і тільки доставка працівників на робочі місця потребує більше чотирьох тонн ПММ на рік. А це 116, 7 тисячі гривень! Треба проводити меліоративні роботи з догляду за ставами, треба перевозити молодь на місця її випуску, і всюди без пального не обійтися. Але його ціна, як відомо, на ринку коливається, і залежить від багатьох чинників. Тому порівнювати її у такому контексті, як це робить пан Бєлов, просто некоректно, переконані рибоводи. А от те, що купують ПММ цілком відкрито, і через систему «Прозорро» — суттєвий доказ відсутності жодних зловживань. 

 

Щодо закидів у нібито неефективній роботі рибозаводу, автори звернення наводять таке порівняння: на Новокаховському рибозаводі на одного працівника припадає 7,9 гектарів виробничих площ, на Херсонському рибозаводі – 6,7 гектарів. То де ж навантаження менше?

 

Є пояснення й стосовно загадкової лінії електропередач. На ділі – жодних таємниць. У часи СРСР дренажний канал Новокаховського рибозаводу проклали через територію ставів підсобного господарства приладобудівного заводу «Сокіл», які потім приватизували. До каналу потрапляють грунтові води, які треба відкачувати, аби вони не підтоплювали навколишні ліси. Надлишок води й скидають у ставки, бо більше діти її просто нікуди – хіба що чиновники з Держрибагентства у кишенях повиносять. А для роботи насосів, що відкачують воду, необхідна електроенергія.

 

І наостанок. Ліквідацію Новокаховського рибоводного заводу у Держрибагентстві мотивують прагненням зекономити півмільйона бюджетних гривень за рахунок скорочення працівників держустанови. Але рибоводи нагадують: реформа супроводжуватиметься переоформленням реєстраційних та інших документів,виготовленням нових печаток тощо, і все це недешево. До того ж, втрата досвідчених спеціалістів із багаторічним досвідом роботи – це також збитки, які ніхто ще не обчислював. А без них – як збільшувати обсяги випуску риби, що їх нам обіцяє Держрибагентство?           

 

Звичайно, обіцяти можна що завгодно – наші «слуги народу» цю нехитру науку опанували пречудово. Та що там не кажи, а закони економіки невблаганні. Якщо під бадьорий ґвалт про «оптимізацію» зменшувати фінансування і звільняти працівників, то краще від цього жодне підприємство працювати не буде, слушно зауважують ново каховські рибоводи. 

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.