Нова Каховка
C

» » У Каховському районі почали працювати очисни каналізаційни споруди

У Каховському районі почали працювати очисни каналізаційни споруди

Вчора, 13 травня, у селі Роздольне Каховського району відбулось урочисте введення в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкту «Очисні споруди  с.Роздольне Каховського району – будівництво та реконструкція мереж каналізації».

До теперішнього часу каналізаційна мережа села функціонувала частково. Технологічне обладнання каналізаційної насосної станції було демонтоване, машинне відділення залито стоками. Затоплені були також розташовані по селу трубопроводи та колодязі. Очисні споруди відсутні. КНС потребувала повної реконструкції, а мережі каналізації – капітального ремонту, прочистки.

Такі проблеми з інфраструктурою Роздольного почалися у 2002 році, тобто 14 років тому. З 2004 року за рахунок державного, обласного та місцевого бюджетів було розроблено робочий проект та розпочато будівництво очисних споруд та реконструкцію каналізаційних мереж с. Роздольне Каховського району. Але за відсутністю фінансування будівництво було припинене у 2007 році.

Вирішення цієї проблеми зрушило з місця у 2015 році, коли була  відкоригована проектно-кошторисна документація з метою доведення  до сучасних стандартів способу очистки каналізаційних стоків. Також було виділено кошти на реконструкцію очисних споруд з державного бюджету – 4265,19 тис. грн. та з районного бюджету – 473,91 тис. грн.  За ці кошти побудовано першу чергу очисних споруд .У Каховському районі почали працювати очисни каналізаційни споруди

Роботи з будівництва розпочалися  5 листопада 2015 року .10 лютого 2016 року відбувся пробний запуск. До травня тривали пуско-налагоджувальні роботи та ліквідація недоліків. Кількість мешканців, що користуються каналізацією – 1742 особи .

У Каховському районі почали працювати очисни каналізаційни споруди

За словами голови Роздольненської сільської ради Миколи Новакова, завдяки новим очисним спорудам не тільки поліпшиться екологічний стан в селі, а і майже вдвічі зменшиться тариф на водовідведення, перегляд якого відбудеться вже наступного місяця. Також ці очисні споруди дадуть можливість надавати цілодобово послуги з водопостачання мешканцям багатоповерхівок.

У Каховському районі почали працювати очисни каналізаційни споруди 

На урочисте введення завітав і голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв, який розказав:

«Завдяки роботі народних депутатів України від Херсонської області вдалося поламати систему, яка раніше чомусь не переймалася проблемами мешканців усіх областей України й не виділяла кошти на такі важливі проекти, як модернізація очисних споруд. Якщо раніше нам було достатньо встановити позначку екологічно чистої області, то зараз ми на ділі робимо Херсонщину екологічно чистою і  сподіваємося, що люди самі відчують ефективність нашої роботи».

Андрій Гордєєв також зазначив, що введення в експлуатацію Роздольненської очисної споруди є тільки початком роботи з модернізації каналізаційних систем області.

 У Каховському районі почали працювати очисни каналізаційни споруди

У 2016 році буде введено ще три очисні споруди у селі Наддніпрянському, Чорнобаївці та Залізному Порті.  Окрім цього, будуть добудовані очисні споруди у місті Берислав і селі Дар`ївка.

Така реалізація зазначеного проекту дозволяє вирішити найбільш важливу проблему села Роздольне Каховського району (а в майбутньому й інших населених пунктів Херсонщини), попередити виникнення соціальних проблем, запобігти забрудненню навколишнього природного середовища та погіршенню санітарно-епідеміологічної обстановки.


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.