Нова Каховка
C

» » Ноу-хау для водіїв: у МВС розповіли, як і коли можна буде "отримати" права в смартфоні

Ноу-хау для водіїв: у МВС розповіли, як і коли можна буде "отримати" права в смартфоні

Ноу-хау для водіїв: у МВС розповіли, як і коли можна буде "отримати" права в смартфоні

З листопада українські водії зможуть за допомогою мобільного додатка створювати власні е-посвідчення чи е-технічні паспорти.

 

Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Гончаров.

 

За його словами, вже в листопаді на Єдиному державному веб-порталі електронних послуг буде доступний до скачування спеціальний мобільний додаток, за допомогою якого будь-який водій може створити електронний образ свого водійського посвідчення та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (техпаспорт).

 

Це надасть водію право не брати з собою в дорогу пластикові оригінали цих документів, адже їхні електронні копії матимуть таку саму юридичну силу, як і пластикові оригінали.

 

При цьому Гончаров наголосив, що створити електронний образ можна буде лише з документів сучасного зразка, тобто пластикових.

 

Водійські права та технічні паспорти радянського зразка, а також заламіновані, які видавалися у 1990-их – 2000-их роках, не будуть доступні для оцифровування.

 

Тому водіям-власникам документів старого зразка, якщо вони захочуть створити електронні дублікати, необхідно буде обміняти їх на нові документи.

 

Водночас Гончаров підкреслив, що створення електронних копій техпаспорта та водійського посвідчення є добровільним.

 

23 жовтня Кабінет міністрів прийняв низку рішень, які дозволять найближчим часом запустити деякі онлайн-послуги, серед них – мобільний додаток для водіїв.

 

Цифрові документи поліцейські перевірятимуть на дорогах за допомогою спеціальних техзасобів через QR-коди.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.