Нова Каховка
C

» » Приєднання Малокаховки до Нової Каховки не є логічним

Приєднання Малокаховки до Нової Каховки не є логічним

Приєднання Малокаховки до Нової Каховки не є логічним

Процедуру добровільного приєднання до Новокаховської ОТГ розпочала Малокаховська сільрада Каховського району. 13 жовтня на громадських слуханнях з цього питання більшість присутніх проголосували за такий несподіваний формат запізнілого входження сільської громади в реформу децентралізації. Логічний з точки зору територіальної близькості варіант приєднання до Каховки на цих слуханнях навіть не розглядався.

 

Про причини такого рішення Малокаховський сільський голова Володимир Лукашенко говорить неохоче. За його словами, громада виступає «проти перетворення села на останню вулицю Каховки». Чому бажання стати «останньою вулицею» Нової Каховки переважило?

 

— Якщо ми приєднаємось до Каховки, у нас закриють фельдшерський пункт, бібліотеку, дитсадок. Також я півтори роки б’юся, щоб відновити автобусний маршрут через наше село. Новокаховська міськрада вже пообіцяла вирішити це питання і запустити автобус. Ще нам пообіцяли залишити всю нашу соціальну інфраструктуру, закривати нічого не будуть. Тому я вважаю, що на громадських слуханнях прийняли нормальне рішення, — пояснив Володимир Лукашенко.

 

Чому він вирішив, що Каховська міськрада має намір закрити перелічені сільські заклади, сільський голова пояснювати не став.

 

— Це повна нісенітниця. Я спробувала пояснити це селянам, але слухати мене ніхто не став. Більше того: присутні були далекими від розуміння того, що Каховка і Каховський район, частиною якого є Малокаховка є абсолютно різними адміністративно-територіальними одиницями. На жаль, крім мене на слуханнях з Каховки більше нікого не було, тож підтримати мене було нікому, — розповіла депутатка Каховської міськради від «Європейської солідарності» Ірина Гончарова.

Приєднання Малокаховки до Нової Каховки не є логічним

Нелогічним об’єднання Малокаховки з Новою Каховкою вважає і перший заступник голови Херсонської облдержадміністрації Дмитро Бутрій.

 

— Село не має спільної межі з Новокаховською ОТГ, оскільки його з цим містом розділяє Таврійськ, який не входить до вказаної об’єднаної територіальної громади. Хоча у Малокаховці вважають, що така межа у них є, по акваторії Каховського водосховища. Але це суперечить чинному законодавству. Тому я маю великі сумніви, що приєднання Малокаховки до Новокаховської ОТГ отримає позитивні висновки. Хоча, звісно, вони мають повне право виступати з подібними ініціативами, — прокоментував він.

 

Казус Малокаховки, на думку Дмитра Бутрія, можна пояснити тільки впертим небажанням Каховки приєднувати до себе це село.

 

— Цього не хоче ані тамтешня міськрада, ані окремі депутати обласної ради. Хоча Малокаховка географічно, по суті, є продовженням Каховки. На жаль, особисті амбіції певних осіб виявились вирішальними. Натомість ми бачимо справді позитивний приклад Нової Каховки, яка підключилася до децентралізації. Не випадково до цього міста зараз хочуть приєднуватись різні громади Бериславського району, які так само не бачать себе у складі Бериславської ОТГ, — каже Дмитро Бутрій.

 

Головним противником децентралізації в прилеглих до Каховки селах, про якого згадував перший заступник голови ОДА є голова бюджетної комісії облради, представник водночас і «Опоблоку», і «Опозиційної платформи – За життя» («ОПЗЖ») Павло Філіпчук. Про це публічно висловлювався і він сам.

 

— Каховка – самодостатнє місто. Ми на 200% проти об’єднання з Малокаховкою і Коробками, які практично не мають ані земельних ресурсів, ані фінансових ресурсів і тому їх намагаються перекласти на плечі нашої громади. Тому Каховська міськрада ще в 2015 році проголосувала проти об’єднання в такому форматі. Інакше як мені потім дивитися в очі своїм виборцям? Не має права підтримувати це рішення і обласна рада, — плутаючи, як завжди, праведне з грішним ще рік тому пояснював в інтерв’ю Павло Філіпчук.

 

Депутат облради, як це було вже не раз, збрехав: на офіційному сайті громади Каховки не вдалося знайти жодного згадуваного ним рішення міськради 2015 року про відмову в об’єднанні з Малокаховкою або Коробками. Заперечують це й звернення (щоправда, не надто наполегливі) міського голови Андрія Дяченка до сільських голів обох громад з пропозицією утворити Каховську ОТГ.

 

Не витримують критики й закиди Філіпчука щодо відсутності у Малокаховської сільради земельних ресурсів. Офіційно в ній обліковується 19,87 кв. км. Тоді як у Каховської міськради, за паспортом міста — 16,24 кв. км. А за іншими джерелами – ще менше.

 

Враховуючи бажання Павла Філіпчука повністю тримати під контролем Каховську міськраду, єдиною ймовірною причиною його шаленому супротиву децентралізації в регіоні може бути страх втратити цей контроль. Адже після найближчих місцевих виборів кількість депутатів від міста в міськраді майбутньої ОТГ стане меншою. Нові сільські виборці суттєво вплинуть і на вибір майбутнього очільника міста. І не факт, що проросійська «ОПЗЖ» та кандидати від неї зможуть залишитися такими ж популярними, як у 2015 році.

 

— Доказом того, що Філіпчук і ті, хто виконує всі його забаганки не думають про місто є ситуація з полігоном твердих побутових відходів, майже 18 га якого розташована на території Малокаховської сільради, — нагадує депутатка міськради Ірина Гончарова. — Якщо ця земля відійде до іншої ОТГ, рахунок за користування полігоном може зрости. Чи готова наша громада до цього? Явно ні.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.