Нова Каховка
C

» » В Україну йдуть чотири віруси грипу: як підготувати свій імунітет

В Україну йдуть чотири віруси грипу: як підготувати свій імунітет

В Україну йдуть чотири віруси грипу: як підготувати свій імунітет

У прийдешньому сезоні на грип перехворіє 4,8-6,7 млн українців, прогнозують у Центрі громадського здоров'я. У минулому році від вірусу померло 64 людини, з них 17 – діти.

 

На грип перехворіє кожен шостий українець?

 

Цього року перехворіти грипом може більше українців. За сезон 2018-2019 в країні зафіксували 5,4 млн випадків захворювань на грип та ГРВІ. Центр громадського здоров'я прогнозує, що в цьому сезоні перехворіє до 6,7 млн осіб.

 

Зростання захворюваності почнеться з кінця жовтня. А епідемічний поріг буде досягнутий в кінці листопада, попереджають аналітики відомства. Пік захворюваності припаде на грудень і січень.

В Україну йдуть чотири віруси грипу: як підготувати свій імунітет

"Очікується дві хвилі підйому захворюваності – в грудні і в кінці січня, на початку лютого з можливим максимальним рівнем на чотири тижні 2020 року", - йдеться в звіті Центру громадського здоров'я.

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Україні і по всій Північній півкулі циркулюватиме чотири види вірусу грипу:

 

  • Bіpyc, схожий на A/Brisbanel 02120 1 S(H1N1 )pdm09;
  • Bіpyc, схожий на A/Kansasll4l2017(H3N2);
  • Bіpyc, схожий на B/Coloradol06l2017 (лінія B/Victoria/2l87);
  • Bіpyc, схожий на B/Phuketl3073l2013 (лінія B/Yamagata/l6/88).

 

Що треба знати про грип

 

Грип найчастіше плутають з ГРВІ. Але їх треба розрізняти, тому що методи лікування різні.

 

"При ГРВІ є температура, але не дуже висока, нежить, кашель або чхання, першіння в горлі. При грипі температура тіла – 39°С і вище, є ломота в м'язах і суглобах, головний біль, закладений ніс, а нежить не виражений" , – пояснює Наталя Вільнер, керівник напрямку сімейної медицини Медичного будинку Odrex.

 

Щоб подолати звичайну застуду, досить створити комфортні умови для одужання, каже лікар. А ось грип куди шкідливіший: якщо температура піднімається вище 38°С, тримається довше трьох днів, жарознижуючі не допомагають, людина відчуває себе погано і симптоми не схожі на звичайну ГРВІ, тоді варто звернутися до лікаря.

В Україну йдуть чотири віруси грипу: як підготувати свій імунітет

Перш за все ризикують підчепити грип літні люди, діти, вагітні, а також пацієнти з хронічними захворюваннями.

 

"Варто пам'ятати, що ми хворіємо, коли віруси приземляються на наші слизові – ніс або рот. Тому в групі ризику ті, хто не миє руки, не захищається від холодного і сухого повітря", – говорить Наталя Вільнер.

 

Вакцинація – все ще найефективніший спосіб профілактики грипу, зауважує лікар. Вакцинація зменшує кількість важких протікань і ускладнень: у щепленої людини грип пройде в більш легкій формі і з меншим ризиком ускладнень.

 

"Вакцина від грипу вже є в Україні. Оптимально зробити щеплення до грудня, проте можна і пізніше: грип циркулює з грудня по березень. Вироблення імунітету на вакцину займає близько двох тижнів. Перед вакцинацією обов'язково проводиться лікарський огляд сімейним лікарем, терапевтом або педіатром (в залежно від віку)", – радить Наталія Вільнер.

 

Яку вакцину шукати і скільки вона коштує

 

Цього року українцям будуть доступні дві вакцини проти грипу: тривалентна "Джіс Флю" (Південна Корея) і чотирьохвалентна "Ваксигрип Тетра" (Франція).

 

Тривалентні вакцини захищають від трьох вірусів грипу. "Джіс Флю" включає А (H1N1) pdm09 і А (H3N2) і один штам вірусa грипу B. Відповідно, чотирьохвалентної вакцини – від чотирьох видів вірусу. Так, "Ваксигрип Тетра" включає А (H1N1) pdm09 і А (H3N2) і два штами вірусa грипу B (лінії Вікторія та Ямагата).

В Україну йдуть чотири віруси грипу: як підготувати свій імунітет

Вакцини вже є в аптеках. Сайт "Сьогодні" обдзвонив кілька великих аптечних мереж. Ціна на дозу вакцини в різних мережах коливається від 260 до 350 гривень.

 

Вакцинуватися можна з осені до весни. Але краще це зробити до епідсезону. Справа в тому, що після щеплення імунітет вироблятиметься близько двох тижнів. Якщо заразитися грипом в цей період, то вакцина може не допомогти.

 

Але варто враховувати протипоказання до вакцинації. Робити щеплення проти грипу не можна дітям до шести місяців. Не дозволяється вакцинувати людину із застудою і підвищеною температурою, тому лікар перед щепленням повинен провести первинний огляд і виміряти температуру.

 

Також не слід вакцинуватися, якщо раніше на вакцину або на її компонент була алергічна реакція (наприклад, на курячий білок). Не можна вакцинуватися в станах, коли організм не може виробити імунітет – при хіміотерапії у онкохворих, при імунодефіциті, і таке інше.

 

Варто зазначити, що вакцинація від грипу не захищає від інших ГРВІ – аденовірусної інфекції, парагрипу, риновирусной інфекції, респіраторно-сентенціального вірусу та ін.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.