Нова Каховка
C

» » Перехід російськомовних шкіл на українську: освітній омбудсмен роз’яснив ситуацію

Перехід російськомовних шкіл на українську: освітній омбудсмен роз’яснив ситуацію

Перехід російськомовних шкіл на українську: освітній омбудсмен роз’яснив ситуацію

В Україні всі державні школи з російською мовою викладання з вересня 2020 року перейдуть на українську.

 

Подробиці ініціативи Міністерства освіти та науки розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

 

"Є закон про освіту, який чітко визначає, що мовою навчання в школі є державна мова, тобто українська. Це абсолютно не заважає вивчати будь-яку іншу, зокрема, мову нацменшин на відповідних уроках", – пояснив омбудсмен.

 

Горбачов зазначив, що відповідний закон був ухвалений ще два роки тому, у вересні 2017 року, а зараз триває перехідний період.

 

За його словами, "якщо це уроки російської мови або зарубіжної літератури, де вивчають твори російської літератури", то щодо мови навчання "немає жодних заперечень". Однак інші предмети потрібно викладати українською.

 

"Тести зовнішнього незалежного оцінювання, які зараховуються як державна підсумкова атестація та як вступні іспити до вищих навчальних закладів, проводяться державною мовою. Готувати дітей до іспиту треба саме українською. Учитель має володіти нею, інакше не має права працювати в державній школі", – підкреслив Горбачов.

 

Він зазначив, що обов'язок контролювати дотримання законодавства покладено на адміністрацію навчального закладу. Також захистом мови в освітній сфері займатиметься мовний омбудсмен.

 

"Якщо ми бачимо, що десь ця абсолютно чітка вимога не виконується, то є батьки, які можуть звертатися до адміністрації школи, органів управління освітою, до інших державних органів, які зобов'язані контролювати дотримання чинного законодавства", – повідомив омбудсмен.

 

Горбачов розповів, що за невиконання закону директорам установ будуть виносити догани й звільняти з посад.

 

Також він уточнив, що приватним школам, на відміну від державних, залишать право обирати мову навчання.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.