Нова Каховка
C

» » Держслужбовці залишаться без рангів і доплат: що зміниться з реформою держслужби

Держслужбовці залишаться без рангів і доплат: що зміниться з реформою держслужби

Держслужбовці залишаться без рангів і доплат: що зміниться з реформою держслужби

Верховна Рада прийняла реформу держслужби, а в понеділок її вже підписав президент. У списку змін – відмова від доплати за додаткове навантаження, можливість стати чиновником за контрактом та ліквідація рангів. "Сьогодні" з'ясували, що чекає держслужбовців в майбутньому.

 

Контракти і доплати

 

Закон ВР затвердила минулої п'ятниці. Він торкнеться роботи 19 міністерств, 24 служб і стільки ж держагентств, а також чотирьох інспекцій. Загалом документ позначиться на житті 240 тисяч держслужбовців. Одним з головних нововведень стане контрактна служба. Договір з працівником органи влади укладатимуть на три роки (спочатку хотіли на 5 років) і прописуватимуть конкретні очікування від їх роботи. Також хочуть ввести підвищення відповідальності чиновників за результат їхньої роботи (так званий KPI). Втім, нардеп від "Слуги народу" Олександр Корнієнко зазначив – нововведення з контрактами торкнеться не всіх, а тільки 7% чиновників (близько 14 тисяч осіб).

 

"Ми використовуватимемо контракт там, де потрібні фахівці, які не працюватимуть 10-20 років, а потрібні для якихось проектних історій. Вони зроблять проект, запустять і підуть далі", – підкреслив він, презентуючи норму.

 

Зміняться також і правила нарахування зарплати. Наприклад, підуть в минуле доплати за додаткове навантаження, а також надбавка за ранги держслужбовців, які, до речі, також скасують.

 

Частини своїх повноважень позбулася Комісія з питань вищого корпусу держслужби, що відповідає за організацію конкурсів на низку високопоставлених посад (міністри та їхні заступники, голови Конституційного та Верховного судів, Судової адміністрації). У Комісії заберуть право звільняти цих людей або переводити на інші посади. Крім того, якщо раніше Комісія після конкурсу пропонувала переможця відбору і кандидата, який посів друге місце, то тепер може рекомендувати до 5 осіб. Щоб рішення цього органу були законними, раніше потрібна була присутність двох третин його складу (8 осіб з 12), а зараз вистачить і половини. Нарешті, нова норма пропонує, щоб на держслужбовців не поширювався Кодекс законів про працю (КЗпП) – діятиме на них тільки новий закон.

 

Думка експертів

 

За словами експертів, в законі є кілька слабких місць.

 

"Скасування доплат за додаткове навантаження – це не дуже добре. Така праця повинна оплачуватися згідно з КЗпП, а співробітник повинен мати право відмовитися від подібної роботи", – говорить HR-експерт Анастасія Зозуля.

 

Вона додає – якщо наймач, в даному випадку держава, хоче ефективної роботи, йому потрібно звикати до того, що потрібно платити. В іншому випадку людина шукатиме варіанти поліпшити матеріальне становище іншим чином.

 

"Іншими словами, ця норма створює передумови для корупційних ризиків", – говорить експерт.

 

А ось норму про контрактну роботу експертне середовище вітає, хоча і з застереженнями.

 

"Контракт – це чіткий перелік обов'язків та прав. Він дозволяє контролювати ефективність. Але термін в 3 роки, навіть при озвучених умовах, занадто великий. Ротацію кадрів потрібно проводити кожні 2 роки. Чиновник повинен зростати професійно, а не сидіти "від контракту до контракту". За цей час можна, фігурально висловлюючись, "обрости мохом", – підсумувала Зозуля.

 

Контракт з 2020-го

 

Хоч закон і почне діяти наступного дня після опублікування, окремі норми прикріплені до конкретних дат. Наприклад, контракти з держслужбовцями почнуть укладати не раніше 1 січня 2020-го. Протягом двох місяців Кабмін повинен визначитися з розміром окладів та інших виплат чиновникам.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.