Нова Каховка
C

» » Українським пенсіонерам готують приємний сюрприз: кого це стосується

Українським пенсіонерам готують приємний сюрприз: кого це стосується

Українським пенсіонерам готують приємний сюрприз: кого це стосується

Пенсійний вік хочуть знизити для жінок до 55 років за умови, що робочий стаж налічує 30 років. Відповідний законопроект із пропозиціями президента Володимира Зеленського повинна розглянути Верховна Рада. Про це зазначено на сайті парламенту.

 

Йдеться про проект №0972 (в новому скликанні) "Про внесення змін до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)".

Українським пенсіонерам готують приємний сюрприз: кого це стосується

У супровідній записці зазначається, що було запропоновано продовжити до 1 січня 2022 року право дострокового виходу на пенсію в 55 років жінкам, які мають не менше 30 років страхового стажу та за умови звільнення з роботи.

 

Також у документі зазначено, що згідно статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" було встановлено, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року.

 

За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами у період до 1 січня 2016 року або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.

 

Законопроектом пропонується продовжити строк подання цієї довідки до 1 січня 2022 року.

 

Автором законопроекту є нардеп 8 скликання ВРУ з фракції Радикальної партії Юрій Шухевич.

Українським пенсіонерам готують приємний сюрприз: кого це стосується

Нагадаємо, що в 2011 році українська влада почала процедуру збільшення пенсійного віку для жінок до 60 років, як це передбачено програмою співпраці України з МВФ.

 

Даний законопроект про зниження віку для жінок до 55 років для виходу на пенсію взимку 2015 року в Раді підтримали в першому читанні та в цілому. Проте п'ятий президент України Петро Порошенко ветував законопроект. У своїх пропозиціях він наголошував, що протягом останніх років спостерігається дефіцит бюджету Пенсійного фонду, і тому на той момент було відсутнє фінансове забезпечення для реалізації цього закону.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.