Нова Каховка
C

» » Оксана Продан про захист спрощеної системи підприємницької діяльності

Оксана Продан про захист спрощеної системи підприємницької діяльності

Оксана Продан, лідер ВОМСБ "Фортеця", народний депутат України:

     Всеукраїнське об`єднання «Фортеця» категорично проти будь-яких змін до спрощеної системи оподаткування при проведенні податкової реформи. На сьогоднішній момент спрощена система – це єдине, що є у малого бізнеса, щоби зберегтися і здійснювати підприємницьку діяльність в Україні. ВО «Фортеця» було створене під час Податкового майдану 2010 року. Тоді ми ініціювали та проводили ті акції, і домоглися в Азарова та Януковича збереження спрощеної системи, ще не будучи юридично оформленим об`єднанням. Я абсолютно переконана, що організація, яка сьогодні об`єднує 42 інших галузевих, регіональних, найбільших об`єднання, зможе відстояти спрощену систему оподаткування і надалі, і сьогодні, і завтра. Все, чого хоче малий бізнес – робіть реформу загальної системи, вона потрібна, ми хочемо працювати в гарних не-корупційних умовах. Але допоки ви не зробите загальну систему не-корупційною, залиште нам право працювати в Україні. Працювати малий бізнес може тільки на спрощеній системі оподаткування, тому що загальна система – відверто корупційна.
     У минулому році, так само в грудні, були прийняті зміни до Податкового кодексу. Спочатку ці зміни приймалися у першому читанні, і коли приймали урядовий законопроект, з нього було вилучено цілий ряд норм, які, як здавалось, не зможуть потрапити на друге читання. Але між першим і другим читанням було внесено стільки нових норм і «хотєлок» від Мінфіну, що у результаті прийнятий закон був насправді анти-підприємницьким. Весь цей рік і підприємці, і депутати, яким це не все одно, займалися тим, що вичищали ті негативи, які були прийняті за поданням уряду в грудні минулого року.
     Тому позиція «Фортеці» полягає у тому, що ні при розгляді проекту податкової реформи у першому читанні, ні в другому читанні будь-яких змін у частині спрощеної системи бути не може.
     Ми звертаємося до урядовців, до депутатів, до Голови Верховної Ради України, до Президента з тим, щоби так, як сказав Президент, з літа цього року, коли останні норми щодо «спрощенки» були виписані й нарешті прийняті Верховною Радою, надати можливість запровадження мораторію на внесення змін до спрощеної системи оподаткування для того, щоби малий бізнес залишався працювати в Україні. Малий бізнес робив Революцію гідності, малий бізнес сьогодні - на фронті, представники малого бізнесу є волонтерами, і вбивати тих, хто працює, не можна допустити, це неможливо.
     «Фортеця» вміє відстоювати інтереси підприємців. Ми вміємо готувати законопроекти, і нинішня спрощена система була прийнята з подачі саме «Фортеці». Ми вміємо організовувати людей і виводити їх на вулицю. Але ми переконані, що та влада, яка прийшла після Революції Гідності, повинна вміти слухати підприємців, які робили цю революцію.
Тому ми звертаємося до всіх органів законодавчої та виконавчої влади з вимогою не чіпати спрощену систему оподаткування.
     Як народний депутат, вважаю, що ніяких змін до Податкового кодексу взагалі зараз немає необхідності робити. До того ж, це буде незаконним. Абсолютно логічним буде прийняття бюджету на наступний рік на старій податковій базі і підготовка на базі зареєстрованого у парламенті законопроекту провести до 1 липня 2016 р. таку податкову реформу, яка реально стимулюватиме розвиток не тільки великого бізнесу, але й малого підприємництва.
«Фортеця» була, є і буде об`єднанням малих підприємців. Це – не об`єднання політиків, це не об`єднання донорів, зацікавлених в інших питаннях, ніж питання підприємців. Ми працюємо з усіма підприємцями і маємо представництва у 21 області України.
Відповідаючи на питання представників ЗМІ, Оксана Продан підкреслила, що вона захищає право юридичних осіб бути платниками єдиного податку, починаючи з 2010 року. Податкове навантаження на юридичних осіб – платників єдиного податку насправді набагато більше, ніж на загальній системі. І коли ми говоримо про збереження чинної спрощеної системи оподаткування, ми говоримо про збереження права сплачувати єдиний податок також і для юридичних осіб.
     Всі потуги знищити спрощену систему оподаткування не мають під собою жодного економічного підгрунтя для держави. Є економічне підгрунтя для великого бізнесу, який таким чином знищує конкурентів і створює для себе можливості піднімати ціни одразу на 30%.. Великі торгові мережі визнають, що їм заважає піднімати ціни саме дрібний бізнес. З політичної точки зору, жодна влада, жоден уряд не любить вільний дрібний бізнес.

 

     Порядок треба наводити у загальній системі оподаткування, де є найбільші зловживання. Тільки після цього починати діалог з малим бізнесом про долю спрощеної системи.

 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.