Нова Каховка
C

» » Іван Вінник: "Перемагати треба зброєю, а не кров’ю патріотів"

Іван Вінник: "Перемагати треба зброєю, а не кров’ю патріотів"

Цей допис ставить на меті привернути увагу керівництва Держави до критично небезпечної ситуації, що склалася з фінансуванням закупівлі техніки та озброєння для потреб Збройних Сил України.

 

За 2 останні роки українці фактично заново створили армію. Спочатку це була армія добровольців та волонтерів, сьогодні українська армія стає армією професійних військових та держави, яка виділяє ресурси на її подальший розвиток.

 

Українці з гідністю виконали свою почесну місію - спочатку стоячи у чергах до військкоматів під час мобілізації, потім активно виявляючи бажання укласти контракт зі ЗСУ та стати професійними військовими. Сьогодні кількість бажаючих продовжити військову службу за контрактом становить 3 людини на місце.

Держава кардинально змінила ситуацію з речовим, харчовим та грошовим забезпеченням військовослужбовців. Але зупинити ворожий танк без потужної зброї надзвичайно складно, навіть ситому, взутому та фінансово забезпеченому солдату.

 

Станом на 9 травня 2016 року:

- не профінансовано виконання Державного оборонного замовлення на суму більш ніж 2 200 млн. грн.;

- не профінансовано ремонт озброєння та військової техніки на суму 1 100 млн. грн.;

- не профінансовано розвиток зв'язку та ремонт військових об'єктів у сумі 300 млн. грн.

 

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони вже неодноразово звертав увагу на цю проблему (http://censor.net.ua/blogs/1950/chogo_vartu_viii_sklikannya_verhovno_radi_ukrani;http://censor.net.ua/blogs/1880/vkraden_50_mlrd_grn_natsonalno_bezpeki_derjavi), адже виникла вона не сьогодні. В Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування закупівлі та ремонту військової техніки та озброєнь передбачається, в значній мірі, через спеціальний фонд, наповнення якого має здійснюватись за рахунок реалізації активів, вкрадених Януковичем та його оточенням, які Україна мала б давно вже повернути в бюджет, але до сьогодні (!) це не зроблено.

 

Саме задля активізації процесу повернення вкрадених активів членами Комітету було розроблено та зареєстровано законопроект № 4057 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58150), але він «застряг» в Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності під час підготовки до другого читання. Ба більше, за авторством керівника комітету, представника фракції ВО «Батьківщина» Кожем'якіна А.А., була зареєстрована та підтримана комітетом постанова про скасування (!) результатів голосування в першому читанні законопроекту №4057 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=58713 ).

 

Робоча група, створена для законодавчого вирішення проблеми повернення активів, набутих злочинним шляхом, працює над альтернативним проектом, в якому передбачається впровадження спеціальної конфіскації в цивільному процесі. Але між учасниками робочої групи ще до сьогодні вистачає протиріч, навіть на рівні погодження концепції законопроекту. Окрім того, цивільна конфіскація матиме тривалі процесуальні терміни та передбачатиме широкі можливості для затягування процесу.

 

З огляду на зазначене, дозволю собі стверджувати, що профінансувати армію за рахунок конфіскації в 2016 бюджетному році не вдасться!

 

Комітет з питань національної безпеки та оборони вже звернувся до керівництва Держави з офіційним листом розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект, який забезпечив би невідкладне фінансування закупівлі озброєнь із загального фонду Державного бюджету. (http://komnbo.rada.gov.ua/komnbo/control/uk/publish/article?art_id=54442&cat_id=44731).

 

Впевнений, що прийняття рішення щодо належного фінансування армії знаходиться виключно в політичній площині. Сьогодні Уряд має необхідні фінанси в державній казні - керівник ДФС Насіров Р.М. відзвітував про перевиконання доходів державного бюджету майже на 16,5 млрд.(!) грн., (http://www.epravda.com.ua/news/2016/05/8/592008/ ), не говорячи про додаткові ресурси, які отримає держава, якщо Уряд нарешті дозволить собі прийняти кадрові рішення по керівництву ДФС та у такий спосіб закриє корупційні дірки на митниці.

 

Саме тому, будь-яке зволікання із прийняттям рішення щодо забезпечення фінансування 3,6 млрд. грн. для українського війська я буду сприймати як політичне, адже жодних економічних причин не приймати таке необхідне рішення не існує!

Хоча про яку політику чи економіку можна говорити, коли йдеться про долю Української нації.

Вітаючи українців в День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та пам'ятаючи, яку ціну Україна сплатила за Перемогу, вірю, що за останні два роки українська влада навчилася правильно розставляти пріоритети, адже Українській армії потрібні перемоги зброєю, а не кров'ю українських патріотів!


Іван Вінник,

Секретар Комітету ВРУ з питань національної безпеки і оборони


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.