Нова Каховка
C

» » Новокаховському водоканалу доведеться сплатити майже 1,5 млн. грн. боргу з ЄСВ

Новокаховському водоканалу доведеться сплатити майже 1,5 млн. грн. боргу з ЄСВ

Новокаховському водоканалу доведеться сплатити майже 1,5 млн. грн. боргу з ЄСВ

«Ринкова» українська економіка з легкої руки державних управлінців радше нагадує пастку. До якої із сумною регулярністю потрапляють життєво важливі для громадян господарські структури. Саме так сталося із міськводоканалом Нової Каховки. Тут ніяк не могли звести кінці з кінцями, тож постійно відтягували сплату єдиного соціального внеску. І довідтягувалися до того, що юристи Головного управління Державної фіскальної служби України в Херсонській області, АР Крим та Севастополі подали позов на комунальне підприємство. І, як слід було чекати, виграли його і в окружному адміністративному, і в Одеському апеляційному адміністративному суді. Тож тепер сплатити доведеться не тільки сам ЄСВ, а й штрафи та пені за накопичені борги. А це – майже півтора мільйони гривень!

 

— Затримка із сплатою єдиного соціального внеску не має сенсу. Якщо комунальники сподівалися, що спливе трирічний термін давности, і відшкодовувати борг не доведеться, то дуже помилялися. Адже якраз у випадку з ЄСВ граничного терміну давності у законодавстві не передбачували – тож внести кошти сповна рано чи пізно однаково довелося б, — наголосила начальник відділу  Головного управління ДФС у Херсонській області, АР Крим та Севастополі Ірина Сальник.

 

Звісно, якби такі фінансові зобов’язання впали б на плечі приватному підприємству, що потерпає від безгрошів’я, фінал був би відомий – банкрутство та продаж залишків майна з «молотка». Однак водоканал – підприємство комунальне. А оскільки без води городян залишити не можна, муніципальна влада хоч-не хоч, змушена його рятувати. Тож борг, вірогідно, відшкодують з бюджету, тобто коштом рядових платників податків.

 

— Фактична вартість послуг міськводоканалу ніяк не може «наздогнати» їх собівартість. А відтак, то держава затягує виплату підприємству різниці між тарифом та собівартістью, то запізно виділяє компенсацію по субсидіях. От і цього року отримали сюрприз: тільки-но в квітні «зі скрипом» затвердили підвищення тарифів, а вже у липні через введення ринкових норм у енергетиці електрика для КП знову подорожчала на двадцять відсотків. І тарифи, виходить, знову переглядати треба, — роздратовано коментує міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко. —  Через такі «ігри» тільки те й робимо, що надаємо міськводоканалу фінансову підтримку. Лише нинішнього року комунальне підприємство отримало з бюджету 4,8 мільйони гривень, та цього, схоже недостатньо. Тепер треба буде ще відшукати кошти для сплати заборгованості за єдиний соціальний внесок, згідно судової ухвали.

 

Обєктивності заради слід зазначити, що аналогічні проблеми із «ринковим» здорожчанням електроенергії виникли у багатьох комунальних підприємств Херсонщини. У того ж міськводоканалу обласного центра утворилася «діра» більше ніж на мільйон з чвертю гривень на місяць. Причому ціни піднялися, а відповідному підвищенню тарифу для споживачів послуг держава вчасно «відмашки» не дала. А затримувати платіж за електрику небезпечно, бо енергетики швиденько всі насоси по відключають. От і гадай, як вижити, якщо за роботу отримав гривню, а сплатити державі та постачальникам треба півтори. За справді ринкової  економіки такої ситуації виникнути не могло б. А от за звичного українського бедламу – то норма.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.