Нова Каховка
C

» » Що робити при втраті або крадіжці документів: як заблокувати втрачені документи

Що робити при втраті або крадіжці документів: як заблокувати втрачені документи

Що робити при втраті або крадіжці документів: як заблокувати втрачені документи

Загубив паспорт, а через місяць банк вимагає заплатити за кредитом. Шахраї полюють за паспортами-книжечками. Такий документ дуже просто підробити – він ніяк не захищений, а фотографію легко переклеїти. Цим і користуються шахраї. Вклеїв свої фото до паспорта, і отримав кредит.

 

Що робити при втраті або крадіжці документів.

 

Загубив паспорт – чекай кредит

 

Так сталося з Олександром (ім'я змінено, – прим. Ред). Влітку минулого року він загубив паспорт на вокзалі. Через деякий час хлопець почав отримувати листи від банку з нагадуванням про кредит, якого не брав.

 

Виявилося, його паспортом скористався шахрай. Він обережно відклеїв фотографію власника документа і вклеїв дві свої – на першій і третій сторінці. З "новим" паспортом він пішов до податкової інспекції оформляти Ідентифікаційний номер платника податків (ІПН). І у нього це вийшло.

 

"Співробітник фіскальної служби в пред'явленому йому паспорті ознак підробки не виявив і видав картку платника податків", -йдеться в судовому реєстрі.

 

З паспортом та ІПН шахрай пішов до відділення одного з банків. Там теж не помітили підробки і оформили йому кредитну картку з лімітом на 25 тис. грн. Того ж дня аферист зняв з неї 15 тис. грн.

 

Цього могло і не статися, якби Олександр "анулював свій паспорт".

 

Проте, ситуація вирішилася – шахрая затримали. Суд виніс рішення – один рік обмеження волі та ще два роки випробувального терміну. 15 тисяч гривень аферист має повернути до банку і ще 7536 – заплатити до держбюджету як процесуальні витрати.

 

Юрист Ольга Короп в таких випадках радить запитувати у банку копії документів, що підтверджують видачу кредиту, а також з'ясувати всі обставини: дату, час і дані рахунку.

 

"З отриманими даними від банку треба відразу звертатися до поліції. Правоохоронці зареєструють заяву в Реєстрі досудових розслідувань і видадуть виписку. До банку теж потрібно написати заяву і прикласти до нього виписку з реєстру", – розповідає правозахисниця.

 

Як "заблокувати" загублені документи

 

Якщо паспорт украли, потрібно писати заяву до поліції. Після цього людині видадуть виписку з Єдиного реєстру досудових розслідувань про викрадення паспорта. Ця довідка потрібна буде, щоб документ визнали недійсним.

 

"Заявити про крадіжку документа потрібно негайно. Державна міграційна служба повинна зафіксувати, що документ тепер недійсний. В іншому випадку ним можуть скористатися шахраї", – зазначає юрист Ольга Короп.

 

У разі втрати жодних довідок не треба. При відновленні старий документ стане недійсним, і інформація про це вноситься до Реєстру недійсних документів. Потрібно просто написати заяву до підрозділу Державної міграційної служби або Центру надання адміністративних послуг.

 

З собою треба мати такі документи:

 

  • Заява про втрату або крадіжку паспорта, в якому треба вказати місце, час і обставини втрати або крадіжки паспорта.
  • Виписка з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі крадіжки);
  • Свідоцтво про народження, про шлюб (розірвання шлюбу);
  • Квитанція, що підтверджує сплату адмінзбору або оригінал документа про звільнення від його сплати;
  • Довідка про місце реєстрації;
  • Квитанція про сплату держмита або документ про звільнення від його сплати.

 

Важливо зазначити, що новий паспорт буде у формі ID-картки і за нього треба буде заплатити 345 грн.

 

А ось номер картки платника податків не змінюється. Він залишається на все життя, а відновити можна тільки саму довідку про її отримання. Тому при втраті або пошкодженні картки в податковій видадуть дублікат. Для цього треба написати заяву до Фіскальної служби за місцем прописки або за місцем отримання доходів про видачу дубліката документа. До слова, на картці так і стоятиме позначка "дублікат".

 

Для повторного отримання картки треба пред'явити паспорт. Видача дубліката може зайняти до п'яти днів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.