Новая Каховка
C

» » У Бериславі відбулося обговорення перспектив децентралізації

У Бериславі відбулося обговорення перспектив децентралізації

У Бериславі відбулося обговорення перспектив децентралізації

Йшлося про трансформації, котрі можуть чекати Херсонщину в контексті прийдешньої адміністративно-територіальної реформи. В обговоренні взяли участь голови районної державної адміністрації та районної ради Олександр Гомон та Володимир Коновалов, представники депутатських корпусів, сільські та селищні голови, керівники об’єднаних територіальних громад, міський голова Берислава Олександр Шаповалов та регіональні консультанти Асоціації міст України.

 

Предметна розмова про перспективи району та його територіальних громад зібрала багато зацікавлених, адже йшлося про кардинальні зміни, котрі відбуваються в межах району, де стрімкими темпами народжуються нові об’єднані територіальні громади.

 

Торік початок децентралізації на Бериславщині поклала Новорайська сільська ОТГ. Цими днями вибори відбулися ще в двох – Шляхівській та Милівській. Відтак проект закону «Про засади адміністративно-територіального устрою» сьогодні цікавить і вже створені ОТГ, і тих, хто наразі залишається поза процесом об’єднання. Йшлося про порядок реформування органів місцевого самоврядування, подальшу організацію виконавчої влади, правонаступництво. Розглядалися адміністративно-територіальні одиниці регіонального, субрегіонального, базового та допоміжного рівнів. Відтак говорили про регіони, райони та громади базового рівня, зміну меж тощо.

У Бериславі відбулося обговорення перспектив децентралізації

Учасники висловлювали власні думки стосовно того, що потрібно змінювати в частині доступності послуг, покращення їх якості у відповідності до специфічних умов низької щільності населення на Херсонщині, зокрема, через величезні площі заповідників, заказників, природно-заповідних парків, де немає системи поселень. Низька щільність стосується і Бериславського району.

 

Йшлося також про госпітальні округи та адміністративні райони, яких на Херсонщині планується залишити всього три – Херсонський, Новокаховський та Генічеський. Бериславщина ж виступає за те, щоб залишити й у себе ще один адмінцентр району, як планувалося до цього, адже має всі передумови та обґрунтовує таку необхідність рідконаселеністю сусідів – Високопільського, Нововоронцовського та Великоолександрівського районів. Учасники зібрання висловили обурення тим, що подібні рішення попередньо не обговорюються на рівні громад, котрі мусять потім жити за непродуманими та незваженими законами.

 

Своїми думками мали нагоду поділитися як представники громад, так і районної влади. Особливо жвавим та дискусійним виявилося обговорення проблем з децентралізацією навколо міста Берислава. Через довготривале зволікання з об’єднанням населені пункти навколо міста почали створювати свої ОТГ, а останнім часом ще й з’явилася тенденція відходу окремих сільських рад до об’єднаних тергромад сусідніх районів. Скажімо, Веселівська сільрада Бериславського району погодилася на пропозицію Новокаховської міськради приєднатися до міської ОТГ.

 

У районі припускають, що в разі подальшого відтягування реформи та кардинальних кроків у напрямку створення ОТГ містом Бериславом таке ж рішення імовірно, що можуть прийняти й деякі інші сільради. Адже вже зараз низка  необ’єднаних сільрад району виявляється територіально відрізаною від міста як потенційного адмінцентру ОТГ уже створеними об’єднаними громадами.

 

Тому дедалі ситуація невизначеності загострюється для тих, хто плекає надії таки створити міську ОТГ з максимальною кількістю учасників об’єднання. У цьому зв’язку постає й логічне питання подальшої долі районних установ та закладів, приміром медичних, – занепокоєні представники районної влади. Втім вони налаштовані вже найближчим часом активно сприяти процесу створення ОТГ навколо районного центру, хоч і визнають, що за ці роки втратили багато не тільки часу, а й можливостей для розвитку.

 

У процесі бурхливого обговорення нагальних проблем на теренах району мали змогу висловитися голови вже діючих ОТГ, а також ті, хто сповнений надій на об’єднання, депутати обласної та районної рад, сільські та селищні голови. Їх спільні пропозиції планують обговорити вже на найближчій сесії райради, сподіваючись бути почутими щодо необхідності утворення разом з госпітальним округом ще одного району з центром у Бериславі. Щиро вірять, що їх підтримають і сусідні райони, яким не з руки їздити до віддалених Генічеська чи Херсона. Тим більше, що саме поділ на 4 райони передбачається і проектом закону, поданого на розгляд парламенту народними депутатами від Херсонщини.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.