Нова Каховка
C

» » У Каховському районі не проводять жодних заходів щодо регуляції чисельності безпритульних тварин

У Каховському районі не проводять жодних заходів щодо регуляції чисельності безпритульних тварин

На Каховщині У Каховському районі не проводять жодних заходів щодо регуляції чисельності безпритульних тваринвідбулося засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії 4 липня.  

 

На порядку деному - питання посилення заходів щодо профілактики сказу тварин на території Каховського району та заходи щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами, а також стан виконання заходів по оздоровленню  особистих селянських господарств від лейкозу великої рогатої худоби у с. Чорнянка. 

 

За інформацією начальника Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Галини Шелест, начальника Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини Володимира Бондарчука, на території району останнім часом епізоотична ситуація щодо сказу  залишається стабільною. 

 

Захворювання на сказ серед з початку року не виявлено, проте від покусів тварин постраждало 19 осіб. 

 

Джерелом покусів  виступають в основному бездоглядні або безпритульні собаки та коти. 

 

У минулому році було виявлено 2 випадки лабораторно підтверджені захворювання тварин на сказ у дикій природі.  

 У Каховському районі не проводять жодних заходів щодо регуляції чисельності безпритульних тварин

Спеціалісти нагадали, що ризику ускладнення епізоотичної щодо сказу сприяють: збільшення чисельності червоної лисиці в дикій фауні та утворення на території населених пунктів та за їх межами несанкціонованих сміттєзвалищ. Епідеміологічну ситуацію ускладнює й ріст поголів’я безпритульних тварин.

 

За інформацією доповідачів  не проводяться заходи щодо регулювання чисельності тварин гуманними методами, не вирішується питання обліку домашніх собак і котів, не проводиться  їх перереєстрація, не налагоджений дійовий контроль за виконанням власниками правил утримання тварин, і  не в усіх сільських громадах вони розроблені, не виконуються елементарні санітарні норми на смітниках та місцях збору сміття. Все це може привести до загострення епізоотичної ситуацію та несприятливого прогнозу щодо захворювання сказом населення та тварин.

 

Аналізуючи стан виконання заходів по оздоровленню  особистих селянських господарств від лейкозу великої рогатої худоби у селі Чорнянка доповідачами було зазначено на їх виконання не в повному обсязі через супротив власників корів неможливо провести в повному обсязі заходи по  оздоровленню особистих селянських господарств та ліквідації лейкозу ВРХ. Оскільки власники недосліджених тварин реалізують молочні продукти на стихійних ринках у м Таврійськ та м. Нова Каховка, вживаються відповідні заходи по недопущенню реалізації молочної продукції.

 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.