Нова Каховка
C

» » У Новій Каховці за хабар судять кандидата у народні депутати

У Новій Каховці за хабар судять кандидата у народні депутати

У Новій Каховці за хабар судять кандидата у народні депутати

Колегія судей Новокаховського міського суду  розглядає кримінальну  справу за статтями  “Злочини у сфері службової діяльності; Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою”.

 

Обвинуваченим виступає Антонівський селищний голова та кандидат у народні депутати, самовисуванець по 183 округу Ігор Семенчев.

 

Нагадаємо, за інформацією правоохоронців, Ігор Семенчев вимагав від одного з підприємців 80 тисяч доларів за виділення в оренду земельної ділянки. Гроші передавалися 4 вересня 2013 років через водія голови селищної ради. Оперативники затримали посередника, але сам Ігор Семенчев зник. Його оголосили в міжнародний розшук. Утікача затримали через кілька місяців, 7 лютого 2014 року, в Кишиневі (Молдова). Доставили в Херсон і помістили за санкцією суду у слідчий ізолятор. Однак згодом обвинувачений вийшов на свободу під домашній арешт.

 

Справа у суді розглядається вже 6 років. Спочатку вона слухалася у Херсонському міському суді, потім  – у Геніческому районному. Згідно з судовими реєстрами, зазвичай судді заявляли про самовідвід у розгляді кримінальної справи Семенчева та неможливість утворити колегію. Тож справа кочує з одного суду до іншого. Наразі вона передана до Новокаховського міського суду.

 

На засіданні 2 липня колегія судей Новокаховського міського суду Херсонської області перенесла розгляд справи Антонівського селищного голови Ігоря Семенчева на 30 липня. Це рішення було прийнято через неявку двох з трьох свідків.

 

Прокурор, що веде справу Семенчева в коментарях журналісту Центру журналістських розслідувань та медіа-центру “ІРС-Херсон” відмовив, а ось сам підсудний розповів, що вважає кримінальне провадження проти нього політичним переслідуванням ще з часів президента Віктора Януковича.

 

«Вся ця історія, що триває вже 6 років — це помста можновладців часів режиму Януковича мені як Антонівському селищному голові. На моїй території побудував дім колишній губернатор від “Партії Регіонів” (Микола Костяк — ред.), якому я завадив захопити частину рекреаційної зони на березі», – заявив нашому кореспондентові Семенчев.

 

З іншого боку, голова громадської організації “Антонівська хвиля” Ганна Зарудна, що здійснює моніторинг перебігу судового процесу, заявляє, що саме Семенчев незаконно надає у власність земельні ділянки на березі Дніпра, а з Костяком Антонівський голова завжди був у дружніх відносинах.

 

“Ситуація з забудовою Костяка виглядає зовсім не так. Цьому незаконному будівництву протидіяла саме наша організація, а не Семенчев. Те, що по справі Костяка зараз відбуваються суди, так це за нашим зверненням до прокуратури. Я знаю, що у Семенчева та Костяка дружні стосунки були в цей час, не знаю, може вони чогось там не поділили, але берег було зруйновано, а водну акваторію забудовано», – розповіла Зарудна.

 

Відповідаючи на питання нашого кореспондента, Семенчев відповів, що він не бачить судове провадження щодо нього причиною для відмови від участі у позачергових парламентських виборах. Навпаки, він запевняє, що ладен у разі своєї перемоги у мажоритарному окрузі 183 відмовитись від депутатської недоторканості до закінчення судового процесу.

 

“Мені абсолютно не потрібна ніяка недоторканість, а потрібно довести це діло до логічного закінчення та поставити в ньому логічну крапку”, – заявив Семенчев.

 

На наступне засідання, що відбудеться 30 липня – вже після позачергових виборів до Верховної Ради, суд викликав 5 свідків по цій справі.

 

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.