Новая Каховка
C

» » У селі на Бериславщині медиків поменшало

У селі на Бериславщині медиків поменшало

У селі на Бериславщині медиків поменшало

«На фінішну пряму» виходить зведення нового фельдшерсько-акушерського пункту у селі Козацькому Бериславського району. Цей проект фінансують спільно: близько шести мільйонів гривен надійшло з державного бюджету, і 660 тисяч асигнувала зі своєї скарбнички сільська громада. І гроші працюють: стіни будівлі вже стоять, лаштують конструкції даху. Тож здати споруду до експлуатації планують вже до кінця нинішнього року, каже голова Козацького Андрій Чирко.

 

Хоча у селян з цього приводу відверто суперечливі відчуття. 

 

З одного боку, новий ФАП – це добре. А з іншого, попередня «конфігурація» системи медичної допомоги у масштабах окремо взятого населеного пункту виглядала вочевидь привабливішою для його мешканців. Адже до медичної реформи у Козацькому налічувалося дванадцять медпрацівників – не тільки лікарі загальної практики, а й акушерка, фельдшер, маніпуляцій ні сестри. Одначе, після зміни нормативів населення у 4,2 тисячі осіб виявилося недостатньо, аби держава виділяла кошти на таку кількість людей у білих халатах. Тому акушерка, фельдшер і маніпуляційна сестра вже потрапили під скорочення. 

 

Відтак, у оновленому ФАПі працюватимуть тільки два сімейних лікарі, та чотири медсестри. А, скажімо, за профільною допомогою майбутнім матусям доведеться їхати або в лікарню Нової Каховки – за п’ять кілометрів, або до Бериславської ЦРЛ – за п’ятнадцять. От і думай: чи є чому радіти, якщо держава однією рукою дає, а другою – забирає…

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.