Нова Каховка
C

» » Експерти із США і України дослідили вплив «Кримського титану» на екологію Херсонщини

Експерти із США і України дослідили вплив «Кримського титану» на екологію Херсонщини

Експерти із США і України дослідили вплив «Кримського титану» на екологію Херсонщини

Завод «Крымский титан» в Армянську, Крим

 

Спільна бригада фахівців ГУ «Центр громадського здоров'я МОЗ України», дослідників-науковців з Атланти (США), фахівців з різних областей України та представників ГУ «Херсонський лабораторний центр МОЗ України» завершили дослідження впливу заводу «Кримський титан» на екологію і населення Херсонщини.

 

Дослідження проводилося з 24 червня на території Каланчацького та Чаплинського районів, в населених пунктах, що межують із заводом «Кримський титан». Крім вимірів повітря, фахівці проводили опитування серед місцевого населення і прикордонників, які несуть службу на адмінкордоні з анексованим Кримом.

 

Як повідомив керівник програм польових епідеміологів Центру контролю захворювань США Олден Хендерсон, попередні результати дослідження очікуються через місяць.

 

«Ми закінчили оціночні дослідження. У нас піде хоча б тиждень-два на те, щоб внести всі дані і обробити їх, наступні два тижні, щоб аналізувати їх. Десь через місяць у нас будуть якісь результати. І це будуть приблизні результати. Мене вразило те, що люди в основному говорять, що ці викиди були не тільки в серпні минулого року, це відбувається протягом декількох років. Вони впевнені в цьому, вони не почуваються добре, вони звинувачують в цьому викиди», – повідомив Хендерсон.

 

За словами фахівців, жителі межуючих з «Кримським титаном» населених пунктів Херсонщини кажуть про першіння в горлі і подразнення очей, труднощі дихання без наявності високої температури.

 

«Люди зберегли у себе торішні опале листя з дерев, що мають пошкодження, скажімо так – опіки. Вони привозили і показували свої велосипеди, водили нас по домівках в показували, що у них сталося з металевими предметами, огорожами, голками», – розповів резидент першої когорти інтервенційної епідеміологічної служби з Києва Богдан Веровчук.

 

За словами фахівців, їхня мета – провести дослідження, виявити хвороби та їхні причини, виробити рекомендації та допомогти населенню.

 

Раніше жителі Армянська на півночі анексованого Криму з приходом літньої спеки скаржилися на погане самопочуття і пов'язували це з погіршенням екологічної обстановки в місті. Крим.Реалії вони розповіли, що в місті вже говорять про повторення ситуації, коли влітку минулого року на місцевому хімзаводі «Кримський Титан» стався викид.

 

Забруднення повітря в Армянську і Красноперекопську також фіксують фахівці кримського гідрометцентру.

 

При цьому підконтрольний Росії глава Криму Сергій Аксенов розповів 18 червня про те, що спека в Криму не призвела до погіршення екологічної ситуації в районі заводу «Кримський Титан».

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.