Новая Каховка
C

» » Користування українською землею за копійчану оренду — по суті шахрайство

Користування українською землею за копійчану оренду — по суті шахрайство

Вчені вважають українські чорноземи найкращими в світі. І, по всіх параметрах, ми мали б забезпечувати будь-якою сільгосппродукцією не лише себе, а й півсвіту. Що насправді відбувається розповідати не буду. А от чому саме так та що можливо зробити — спробуємо розібратися.

 

Доріг немає, роботи немає ...

 

Незважаючи на наявність природних багатств та працьовитого народу, Україна досі відчуває дефіцит якісних і безпечних продуктів харчування. Кажуть - структура сільської економіки дуже слабка, потрібні великі інвестиції в сільську інфраструктуру: побудувати гарні дороги, нові сучасні підприємства з переробки, та ін. (перелік може зайняти майже всю шпальту). Але чому в аграрній країні сільська економіка така слабка?  Чому на селі таке велике безробіття й досі селяни суттєво відстають в доходах від міських жителів?

 

Користування українською землею за копійчану оренду — по суті шахрайство

 

 

«Cui prodest?» — шукай, кому вигідно

 

Цей принцип "Шукай, кому вигідно" існував ще з часів римського права. З того часу пройшли тисячоліття, а це питання залишається першим, яким задаються, розслідуючи будь-який злочин.

 

Відповідь лежить на поверхні — завдяки напівзруйнованій структурі села та загальній бідності населення великі агрохолдінги мають можливість орендувати землю за безцінь та отримувати надприбутки. Я  вважаю, що скорочення площі орних земель та системне виснаження землі — це саме злочин (заподіяння шкоди в особливо великих розмірах), а отримання української землі в користування за копійчану оренду — по суті те ж саме, що й шахрайство.

 

А може села нам і зовсім не потрібні?

 

«А може села нам і зовсім не потрібні? Ми ж ідемо в Європу. А в Європі зовсім інша структура — маленькі містечка та окремі приватні фермерські господарства»  — таку думку все частіше можна почути з екранів телевізорів та навіть зі сторінок вельми шанованих видань. Що тут можливо заперечити? На мій погляд, заперечень багато. По-перше, саме українське село є носієм та зберігачем національної культурної спадщини. По-друге, ми вже досить "наламали старого", майже нічого не створивши натомість, і розвалити до кінця село, не маючи достатньо коштів для реструктуризації — це приректи мільйони людей замість гідного життя на убогість.  По-третє, я всерйоз підозрюю, що ці ідеї нав'язуються нам не «просто так»: там, де великі гроші - там і серйозне політичне "лобіювання" інтересів, все тих же великих латифундистів.

 

Користування українською землею за копійчану оренду — по суті шахрайство

 

Так що ж можна зробити?

 

В пошуках ​​відповіді я звернулася до народного депутату нашого 184 округу Івана Вінника. Думка нардепа: «Я на всіх зустрічах з людьми говорю про недооцінену українську землю та про необхідність ринку землі. Є певні закони розвитку суспільства, закони розвитку економіки. Нажаль, дія цих законів розвитку для наших людей не дуже зрозуміла, але це не означає, що ці закони не впливають на наше життя.

 

Власники земельних паїв сьогодні отримують на місяць майже в 10 разів менше ніж в середньому платять за комунальні послуги. Але ж квартира чи хата, за яку держава нараховує комунальну послугу не є засобом виробництва, земля, натомість, це саме засіб виробництва.  Це шалена несправедливість.

 

Орендна плата напряму залежить від вартості землі. Чим дорожча вартість — тим більше орендна платня. Багато хто з власників землі на Херсонщині (хто в скрутних умовах, хто не розуміючи обставин) вже віддав свої паї в оренду на тривалий період – 10, 15, 25, а інколи й 49 років.  

 

Тому я системно виступаю за введення ринку землі, за справедливість, за те, щоб великі агрохолдінги, які не зацікавлені у вирощуванні довгострокових культур і обробляють нашу землю здебільше варварськими методами, передали частину своїх прибутків Україні та українцям, власникам земельних паїв.

 

Для мене очевидним є факт того, що треба перезавантажити правовідносини в сфері здачі в оренду земельних паїв. Доцільно, на мій погляд, визнати договори оренди землі такими, що втратили чинність, наприклад, с 1 січня 2020 року. І дозволити селянам переукласти договори з орендаторами, з урахуванням нових ринкових умов, нової ринкової ціни оренди.

Це дозволить людям на селі отримувати гідну платню за свої паї ще до прийняття Закону і до того моменту, коли  ринок земельних відносин в Україні повноцінно запрацює.   

 

Користування українською землею за копійчану оренду — по суті шахрайство

 

Треба також потурбуватися про те, щоб малі й середні фермери, місцеві жителі, які вже зараз обробляють землю, мали першочергове право на переукладання договору з власником землі.  Але, підкреслюю – на нових, на ринкових, умовах, а не на тих в які зараз загнані люди, тому, що в скрутну хвилину були змушені підписувати невигідні договори. Це важлива частина моєї програми» - підкреслив Іван Вінник.

 

Наталія Андрощук


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.