Новая Каховка
C

» » Успішність ВНЗ і профтехів оцінять: Міносвіти створить систему моніторингу

Успішність ВНЗ і профтехів оцінять: Міносвіти створить систему моніторингу

Успішність ВНЗ і профтехів оцінять: Міносвіти створить систему моніторингу

Нещодавно Міносвіти заявило про намір створити систему моніторингу працевлаштування випускників ВНЗ і профтехів.

 

"Це дозволить відстежувати успішність їх подальшої кар'єри в прив'язці до закінченого закладу і аналізувати перспективи університету", – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич, додавши, що на основі нових даних відомство оцінить якість навчання у ВНЗ і вдосконалить свою політику щодо них.

 

Дані перевірки будуть корисні і абітурієнтам – ті зможуть вибирати ВНЗ, звертаючи увагу на успішність його випускників.

 

Хоча принципи роботи моніторингу в Україні поки не розкривають, ідея не нова – наявність роботи у колишніх студентів уже давно перевіряють у Польщі, Литві, Угорщині, Австрії, Іспанії. Доступ до підсумків перевірки там мають всі громадяни. На спецпорталах за кордоном розміщені дані про те, скільки людина і де закінчили ВНЗ, яку саме сферу вивчали, що за науковий ступінь отримали, скільки всього, а також – по ВНЗ, округах/ областях/землях – випускників знайшли роботу, хто з них підприємець , а хто найманий співробітник, а також яка їхня середня зарплата. В іноземних системах є і свої "прогалини". Майже всі вони враховують тільки офіційно працевлаштованих випускників, а інших вважають безробітними. При цьому в рахунок йде тільки "біла" зарплата, а ось "бонуси" виявляються за бортом. Також системи часто не можуть відстежити, влаштувався випускник за спеціальністю або працює в абстрактній сфері.

 

Терміни старту моніторингу у нас в Міносвіти поки не називають. Адже щоб звести всі дані, відомству знадобиться допомога Пенсійного фонду, зокрема доступ до Реєстру застрахованих осіб, яким той завідує. Законопроект для легалізації співпраці вже розроблений, тепер його повинні узгодити і схвалити в Раді.

 

Втім, експерти ставляться до обіцянок МОН втілити систему скептично, але в цілому ідею схвалюють.

 

"Моніторити збираються вже три роки, але поки нічого не було зроблено, – зазначає один з ініціаторів ідеї, директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний, але підкреслює: – Сам моніторинг необхідний – це суспільно важлива інформація, яка допоможе 200-300 тис. абітурієнтів зробити правильний вибір, зрозуміти, які перспективи пропонує ВНЗ. Моніторинг зміг би поліпшити і якість навчання – як тільки ВНЗ зрозуміли б, що до них не йдуть вчитися, вони б вжили заходів".

 

Він підкреслює, що МОН теж могло б використовувати ці дані – наприклад, розподіляти фінансування в залежності від показників вузів або задіяти моніторинг в акредитації навчальних програм. Зі Стадним згодні й експерти ринку праці.

 

"Такая база в будущем смогла бы провести естественный отбор среди учебных программ и факультетів і, можливо, переломити давній тренд України, коли до вишів йдуть заради галочки, а не за реальною професією", – говорить HR-експерт Анастасія Зозуля.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.