Нова Каховка
C

» » Оприлюднили TOP-500 суперкомп’ютерів світу

Оприлюднили TOP-500 суперкомп’ютерів світу

Оприлюднили TOP-500 суперкомп’ютерів світу

На першій та другій позиції світового рейтингу суперкомп’ютерів — американські Summit та Sierra. Третє та четверте місця зайняли китайські суперкомп’ютери, п’яте – американський.
Про це свідчить оновлений світовий рейтинг TOP-500, який оцінює найпотужніші високопродуктивні обчислювальні машини світу.

 

Згідно з рейтингом, суперкомп’ютер Summit має обчислювальну потужність у 148,6 петафлопса (1 петафлопс = 1000 трильйонів операцій на секунду), теоретична пікова продуктивність системи (Rpeak) – 200,8 петафлопса. Він був розроблений корпорацією IBM і знаходиться в Окридзькій національній лабораторії.

 

Другим за потужністю у світі вважається суперкомп’ютер Sierra зі швидкодією у 94,64 петафлопса розробник – IBM, базується у Ліверморській національній лабораторії (США).

 

На третьому та четвертому місці - китайські суперкомп’ютер Sunway TaihuLight (93 петафлопса) та Tianhe-2A (61,4 петафлопса).

 

П’ятий за потужністю у світі – американський суперкомп’ютер Frontera з обчислювальною потужністю в 21,23 петафлопса. Далі йдуть базований у Швейцарії суперкомп’ютер Piz Daint (21,23 петафлопса), американський Trinity (20,158 петафлопса), японський ABCI (19, 88 петафлопса), німецький SuperMUC-NG (19,476 петафлопса) і замикає десятку американський Lassen з 18.2 петафлопса.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.