Нова Каховка
C

» » Що буде з дітьми, які не подолали пороговий бал ЗНО-2019?

Що буде з дітьми, які не подолали пороговий бал ЗНО-2019?

Що буде з дітьми, які не подолали пороговий бал ЗНО-2019?

В середньому близько 16% випускників не подолали порогові бали на ЗНО-2019 з української мови, фізики та математики.

 

Багато це чи мало і що тепер буде з цими дітьми?

 

ФАКТ. Граничний бал з української мови та літератури не подолали 15,8% абітурієнтів 2019 року. Для них вступну кампанію цього року вже завершено.

 

Поріг з математики не подолали 18,17% випускників, з фізики – 14,97%. За даними Міністерства освіти і науки України, ці цифри можна порівняти з торішніми, тому нововведення тестової кампанії і логістичні складності не погіршили статистику.

Що буде з дітьми, які не подолали пороговий бал ЗНО-2019?

УКРАЇНСЬКОЇ НЕ ЗНАЮТЬ?

 

Багатьох насторожує, що виявилося майже 16% тих, хто не зміг здати українську мову. Адже її вчать з дитячого садка. І для більшості в Україні це рідна мова. А ось фізика, наприклад, або математика – це досить складні предмети. Кілька років поспіль МОН визнає необхідність підвищення рівня викладання цих дисциплін, а експерти говорять про те, що кадровий потенціал у цій сфері практично втрачений. Однак непрохідними з фізики і математики стали приблизно стільки ж випускників. Тоді як в цьому випадку оцінювати результат з української мови?

 

ПОРОГИ ТА МОТИВАЦІЯ

 

Педагоги кажуть, що вся справа в мотивації дітей. Справа в тому, що ЗНО з української мови одночасно є і ДПА. Тобто цей тест здають не лише ті, хто хоче вступити до університету, а й ті, хто планує закінчити навчання або продовжити його, наприклад, в коледжі в Україні або за кордоном. Таким випускникам непринциповий відмінний результат ЗНО – вони набирають рівно стільки, скільки необхідно для заліку оцінки ДПА.

 

Крім того, порівняння з математикою і фізикою некоректно ще й тому, що порогові бали для всіх предметів різні. Для української мови – 23, для математики – 11, для фізики – 13. Більш низькі вимоги до тих, хто здавав математику і фізику, дозволили врівноважити підсумкові результати.

Що буде з дітьми, які не подолали пороговий бал ЗНО-2019?

МІСЦЕ ДЛЯ ПОЛІТИКИ

 

Ще однією причиною суперечок і нерозуміння стало нововведення цього року – адаптивний пороговий бал з української мови для шкіл з неслов’янськими мовами навчання. Він був встановлений на рівні 14 балів. При цьому завдання були однаковими для всіх. На думку голови громадської ради при МОН Микити Андрєєва, поріг в 14 відповідей відповідав ймовірності так званого сліпого вгадування і був по суті політичним рішенням.

 

Микита Андрєєв, голова громадської ради при МОН:

 

Колеги говорили, ніби це тест на європейськість, що це політичне рішення міністра в контексті дипломатичної війни з нашими західними сусідами. Але. Чи так само до українських дітей ставляться в Угорщині та Румунії? Чому політичні рішення мають диктуватися бажанням сподобатися усім на міжнародній арені, а не національними інтересами? Скільки тепер недобросовісних людей будуть переводити своїх дітей перед випуском до шкіл національних меншин, щоб мати менший поріг для вступу до вишів?

Що буде з дітьми, які не подолали пороговий бал ЗНО-2019?

ЩО ДАЛІ?

 

Чи збережеться адаптивний пороговий бал на наступний рік, невідомо. Зате Міносвіти вже оголосило, що ЗНО з математики з 2021 року стане обов’язковим для всіх, хто буде отримувати повну середню освіту. І саме це повинно стати приводом для хвилювання, так як лише за два роки педагогам і нинішнім дев’ятикласникам потрібно заповнити прогалини в математичних знаннях і підготуватися до тестування. Адже якщо і в 2021 році кожен п’ятий випускник не здасть математику, то це стане величезним викликом для системи освіти: ЗВО не дорахуються абітурієнтів, середньо-спеціальні заклади не зможуть прийняти всіх бажаючих, а ринок праці буде не готовий забезпечити роботою некваліфікованих «бездипломних» здобувачів.

 

джерело

 


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.