Нова Каховка
C

» » У Горностаївському районі планують закрити школу

У Горностаївському районі планують закрити школу

У Горностаївському районі планують закрити школу

Залишитися без школи вже найближчим часом може село Зірка Горностаївського району. За мінімально необхідної для роботи місцевого закладу початкової освіти в п’ять учнів їх тут навчається лише чотири.

 

Про намір закрити цей заклад повідомив голова Костянтинівської ОТГ Олексій Кільдеров. Він розповів, що це питання нещодавно було винесено на обговорення громади Зірки і не зустріло ніякого супротиву. Нині роздглядається питання переведення учнів початкових класів на навчання до сусідньої Федорівки Каховського району. До цього села лише 6 кілометрів, туди ж не перший рік підвозяться й учні старших класів.

 

За словами Олексія Кільдерова, проблеми з працевлаштуванням кадрів Зірківської школи не повинно виникнути, адже працююча в ній вчителька збирається йти на пенсію. Натомість будівлю школи можуть перепрофілювати під спортивну залу або територіальний центр для самотніх престарілих громадян.

 

Досі питання оптимізації або закриття шкіл викликало великий супротив у сільських громадах. Проте з утворенням об’єднаних громад останні змушені рахувати свої гроші і раціональніше їх витрачати.

 

— Малокомплектні школи треба закривати у будь-якому разі, — вважає експерт з питань освіти Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Сергій Дятленко. —  Фраза про те, що село живе, допоки у ньому діє школа, є чи не найпоширенішим міфом. Нема жодної школи, яка врятувала б село. От її не закрили і село почало стрімко розвиватися, а тепер є великим, потужним, має чимало жителів. Бо насправді села рятують не школи, а робочі місця. Якщо вони є, у селі працюватимуть молоді люди, створюватимуть сім’ї та народжуватимуть дітей. От тоді школа оживає. А якщо школа є найбільшим роботодавцем у селі, то можна з упевненістю говорити, що село вже давно приречене.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.