Нова Каховка
C

» » Трійця 2019: головні традиції свята

Трійця 2019: головні традиції свята

Трійця 2019: головні традиції свята

16 червня в Україні відзначається День святої Трійці, який входить у 12 найважливіших свят у році. Трійця – перехідне свято, день якого змінюється щорічно.

 

День святої Трійці є офіційним святом в Україні. На державні свята має бути додатковий вихідний. На Трійцю українці матимуть три вихідних дні: субота 15 червня, неділя 16 червня та понеділок 17 червня.

 

День святої Трійці називають також П’ятидесятницею, так як це п’ятдесятий  день після Великодня. Коріння свята сягають ще язичницьких часів.

 

Головні традиції Трійці

 

Для православних це один із найбільших церковних свят. Священики і парафіяни моляться про дарування благодаті Святого Духа всім присутнім, а також вже померлим.

 

Одна з головних прикмет Дня святої Трійці – трави і квіти. Традиційно травою прикрашають храми. Пучки трав і квітів, які освячують у церкві, потім приносять додому. Для прикрашання житла та ікон використовуються молоді гілки дерев. Цей обряд символізує продовження життя, процвітання і оновлення душі.

 

У цей день прийнято накривати святковий стіл з пирогами та млинцями для родичів і сусідів.

 

На Трійцю молоді дівчата ворожать. Приміром, є ворожіння на вінку. Вранці дівчина йшла в церкву з вінком, а ввечері пускала його по річці загадати своє найзаповітніше бажання. Якщо вінок пливе за течією – бажання збудеться, якщо ж його приб'є до берега – то ні.

 

Наші предки в цей день ходили свататися. Вважалося, що сватання на Трійцю і вінчання на Покрову – це запорука щасливої сім'ї. А ось одружуватися у цей день не варто, тому що між подружжям може стати хтось третій.

 

День напередодні Трійці – це Троїцька батьківська субота. У цей день прийнято ходити на могили померлих родичів.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.