Нова Каховка
C

» » Україну перетворюють на аграрно-сировинну резервацію

Україну перетворюють на аграрно-сировинну резервацію

Україну перетворюють на аграрно-сировинну резервацію

Межа зростання ВВП України на 3-3,5% не дасть Україні можливості стати розвиненою державою.

 

Про це etcetera розповів економіст Олексій Кущ.

 

За словами експерта, з 2045 року в Україні почнеться інверсія економічного зростання. У цей період темп уповільнення зростання ВВП перевищить темп скорочення чисельності населення. Йдеться про те, що населення похилого віку в країні стане значно більше і працювати буде нікому.

 

Як розповів Кущ, при нинішньому темпі зростання економіки (2-3% на рік) Україна зможе наростити ВВП тільки до 130-140 млрд доларів. Після цього ВВП почне скорочуватися до сьогоднішнього рівня.

Україну перетворюють на аграрно-сировинну резервацію

«Сьогодні є дві парадигми економічного розвитку. Перша – розвинені країни: багаті, технологічно просунуті і старіючі. Друга – країни, що розвиваються: ще бідні, які тільки прагнуть до нових технологій, але молоді. Україна – це якийсь третій тип: бідна, технологічно відстала, старіюча», – запевняє Кущ.

 

За словами економіста, українську економіку рятує застарілий промисловий потенціал і «людський капітал» з якісною освітою. Проте, кваліфіковані фахівці все частіше їдуть жити і працювати в країни з більш високим рівнем життя, а для підтримки інфраструктури та промисловості в робочому стані необхідний рівень ВВП в розмірі 200 млрд доларів на рік, що майже удвічі перевищує сьогоднішній показник.

 

Олексій Кущ стверджує, що причина, з якої економіка України буде сповільнюватися, – політики і державні економісти, які пов’язують наше економічне зростання із сировинним ринком.

 

«Якби в післявоєнній Японії або Південній Кореї або в пострадянській Польщі керівники центральних банків зав’язували перспективи розвитку своїх країн на динаміку цін на метал, вони б уже зараз перетворилися б на аграрно-сировинні резервації. Але старий промисловий потенціал все ще дозволяє нам «тримати на роботі» економістів-мізантропів», – підсумував експерт.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.