Новая Каховка
C

» » Солодкий урожай із гірким присмаком втрат

Солодкий урожай із гірким присмаком втрат

Солодкий урожай із гірким присмаком втрат

Недобір фруктів у кілька тисяч тонн загрожує садоводам Херсонщини.

 

Цьогоріч їх просто переслідують негаразди: після весняних приморозків по зав'язі "пройшлися" град та шквали. Від них постраждали, зокрема, Білозерський, Бериславський, Голопристанський, Каховський та Олешківський райони. В результаті, за різними експертними оцінками, край може втратити від чверті до п'ятої частини "солодкого врожаю" абрикосів, вишні, персиків, черешні та яблук. Надто останніх - їх минулорічний врожай, коли з гектара яблуневого саду отримували понад дванадцять тонн цих ароматних фруктів, виявився рекордним, і після нього деревам за будь-яких обставин треба відпочити.

 

Відповідно, садоводи недорахуються й чималої частини прибутків: торік вони навіть на експорт до одинадцяти країн (у тому числі до ЄС) спромоглися 6,6 тис. тонн свіжих яблук відправити.

 

Проте аграрії краю переконані, що труднощі тимчасові, а втрати можна буде швидко надолужити. Тому продовжують закладати нові сади та ягідники. Зокрема, площа лише яблуневих садів на Херсонщині впродовж останніх років збільшилася до 2,7 тис. га, черешневих - до 1 тис. га, зазначають у департаменті агропромислового розвитку Херсонської облдержадміністрації.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.