Нова Каховка
C

» » На Херсонщині науковці діляться здобутками з аграріями

На Херсонщині науковці діляться здобутками з аграріями

Аграрному регіону не обійтися без свого центру для демонстрації найсучаснішої аграрної техніки і технологій. У такий центр для Херсонщини на День поля 12 червня і перетворився Інститут зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України.

 

Всі дива технологій в одному місці

 

Звичайно, «першу скрипку» на ньому грали самі науковці – вони представили гостям з півтисячі продуктивних гібридів та нових перспективних сортів десятків культурних рослин, від пшениці до нуту. Але це був тільки початок: вітчизняні виробники чи не з усіх регіонів України та регіональні дилери відомих іноземних компаній і корпорацій Ізраїлю, Білорусі, Туреччини, США та інших держав, відкрили тут цілу виставку найрізноманітнішої техніки, яка тільки може знадобитися селянству.

 

Зацікавлені погляди притягували позашляховики, без яких на наших розбитих автотрасах нині важко, і велика лінійка новесеньких тракторів, і універсальні агрегати для обробітку землі. Увага численних гостей зосереджувалася  також на модульних конструкціях для будівництва господарських споруд. З їх використанням ангар для тієї ж техніки чи зерносховище площею у тисячу квадратних метрів можна звести всього за місяць, рахуючи сюди й час для облаштування бетонного фундаменту.

 

Словом, за бажанням власник якогось середнього фермерського господарства чи сільськогосподарського підприємства міг на Дні поля укласти угоди про купівлю абсолютно всього, що потрібно для роботи – від елементів всієї виробничої інфраструктури вкупі із зрошувальними системами та «дощувалками» аж до тест-систем. І навіть американської апаратури для контролю погоди, що живиться енергією від сонячної панелі.

На Херсонщині науковці діляться здобутками з аграріями

Директор гидрометцентра Юрий Кирияк восхищен автоматической метеостанцией

 

Компактна автоматична метеостанція, якою просто захоплювався керівник обласного гідрометцентру Юрій Кіріяк, дозволяє прикріпити понад 120 датчиків для детальної фіксації процесів, що відбуваються на землі і в повітрі! Чим точніші подібні оцінки, тим більше шансів у землероба адекватно й без затримок відреагувати на виклики матінки-природи. А отже, й виростити багатший врожай.

 

Тому до подібних див техніки з особливою увагою придивлялися хлібороби, підприємці, експерти, і навіть ректори державних аграрних вузів з Херсона та Миколаєва. Адже їм також треба прискіпливо відстежувати кроки науково-технічного прогресу.

 

Партнери – це назавжди

 

Директор Інституту зрошуваного землеробства, член-кореспондент Національної академії аграрних наук Раїса Вожегова зазначає: на Дні поля вистачало як гостей, котрі приїжджають сюди постійно, так і «першовідкривачів» заходу.

 

Однак взіємовигідними контактами й інтересом, який виявляють до їх роботи на Херсонщині, вони задоволені однаково. Скажімо, представники білоруської компанії з виробництва п’ятдесяти видів гербіцидів, інсектицидів та фунгіцидів нового покоління поділилися інформацією: домовилися про випробування своєї продукції на дослідних ділянках Інституту зрошуваного землеробства. Моніторинг їх впливу на рослини, до речі, ведеться навіть із застосуванням власного дрону, який на Дні поля в черговий раз підняли в повітря  працівники цього підприємства Віктор Гонтарук та Юрій Осадчук.

 

Тож аграріям Херсонщини готові запропонувати водночас і дружніх до природи «помічників», і консультації науковців для найефективнішого їх застосування.

На Херсонщині науковці діляться здобутками з аграріями

Виктор Гонтарук и Юрий Осадчук запускают дрон для мониторинга посевов

 

А от фірма з міста Ладижин Вінницької області просуває на український ринок іншу корисну розробку – біопрепарати на основі бактерій та спор грибів у рідкому стані чи на торфовій основі. Такі стимулятори можуть використовуватися і на ягідниках, і на овочевих плантаціях, збільшуючи врожайність до третини. Попит на таку продукцію з Вінничини постійно зростає. І в цьому успіху є помітна частка нашого Інституту зрошуваного землеробства, із яким фірма плідно співпрацює вже два десятки років.

 

Ще однією відповіддю на зміни клімату, представленою на Дні поля, був так званий прилипач. Це комплекс для живлення і захисту рослин на основі біополімерів. Після нанесення з повітря чи надземним способом він утворює на поверхні листя фруктових дерев чи ягідних кущів не суцільну плівку, а сітку на зразок бинта. Така плівка не перешкоджає фотосинтезу, і в той же час забезпечує м’яке «всмоктування» гербіцидів чи пестицидів.

 

Нові ідеї – для кращого життя  

 

Таких незвичайних, але при цьому дуже потрібних новацій гості на Дні поля у Інституті зрошуваного землеробства побачили просто незліченну кількість. Та власне, за тим і їхали. Адже кожна така презентація тут перетворюється на справжню сенсацію: дедалі більше різномаїття товарів ті технологій з усього світу, дедалі більше корисного досвіду, відкритого для запозичення й творчого переосмислення. Словом, колись скромна виставка передових досягнень тепер трансформувалася на потужний «сплав» оригінальних ідей та прикладів їх втілення у різних сферах сільського господарства, переробки та навіть логістики. Мабуть, так і повинно бути: для того існують науковці, аби рухати вперед прогрес, і робити наше життя кращим.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.