Новая Каховка
C

» » Іван Вінник: ринок землі – це відновлення справедливості по відношенню до селян

Іван Вінник: ринок землі – це відновлення справедливості по відношенню до селян

    Іван Вінник: ринок землі – це відновлення справедливості по відношенню до селян

 

На зустрічах мене часто запитують: чому ви так багато говорите про необхідність ринку землі? Не всі люди розуміють, чому так важливо забезпечити право українських землевласників на їх повноцінне розпорядження земельними паями саме на ринкових умовах.

 

Хочу пояснити — орендна плата напряму залежить від вартості землі. Чим дорожча вартість — тим більше орендна платня. Багато хто з власників землі на Херсонщині (хто в скрутних умовах, хто не розуміючи обставин) вже віддав свої паї в оренду на тривалий період – 10, 15, 25, а інколи й 49 років.   

 

Зараз ціна на землю штучно занижена – не є реальною та справедливою. Деякі великі агрохолдінги, користуючись ситуацією, пропонують селянам найкращі для себе, а не для людей  умови, тому власники й отримують невеликий прибуток з орендної платні.

 

Доцільно, на мій погляд, визнати ці договори такими, що втратили чинність, наприклад, с 1 січня 2020 року. І дозволити селянам «передомовитись» з орендаторами, з урахуванням ринкової ціни. Це дозволить людям на селі отримувати гідну платню за свої паї ще до прийняття Закону і до того моменту, коли  ринок земельних відносин в Україні повноцінно запрацює.    

 

Треба також потурбуватися про те, щоб фермери та агрохолдинги, які вже зараз обробляють землю, мали першочергове право на переукладання договору з власником землі.  Але, підкреслюю – на нових, на ринкових, умовах, а не на тих в які зараз загнані люди, тому, що в скрутну хвилину були змушені підписувати невигідні договори.


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.