Нова Каховка
C

» » Діабетики Херсонщини «на гачку» медичної реформи

Діабетики Херсонщини «на гачку» медичної реформи

Діабетики Херсонщини «на гачку» медичної реформи

Вже наприкінці літа близько шести тисяч хворих на діабет мешканців Херсонщини можуть залишитися без життєво необхідного їм інсуліну за бюджетні гроші. Раніше кошти на відшкодування його вартості виділяли з державного бюджету централізовано, а закупівлею препаратів займався Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації.

 

Для вагітних і дітей зазвичай брали імпортні інсуліни, для інших категорій пацієнтів – вітчизняні. Але з поточного року визначають, скільки та яких інсулінів потрібно, саме в районах області, згідно запитів хворих. Хворі ж дружно віддали перевагу краще очищеним, але й дорожчим імпортним лікам. Як наслідок, на інсулін для діабетиків на 2019-й рік передбачили двадцять мільйонів гривень, а потрібно виявилося на десять мільйонів більше. Отже, наявні гроші закінчаться у серпні-вересні, а як бути далі – ніхто не знає.

 

Директор Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Віктор Короленко розповів, що вже підготував звернення до МОЗ України із проханням збільшити держбюджетне фінансування на оплату інсуліну для хворих на діабет. Але відповіді на запит наразі немає, і невідомо, якою вона буде.

 

До того ж, незабаром такі закупівлі мають передати у відання Національної служби здоров’я. І знову можуть виникнути якісь «організаційні труднощі» — вони медичну реформу супроводжують постійно. Що й казати: здоровим у нашій державі вижити непросто, а хворим так узагалі тільки поспівчувати можна.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.