Нова Каховка
C

» » Якою бачать адмінреформу на Херсонщині

Якою бачать адмінреформу на Херсонщині

Якою бачать адмінреформу на Херсонщині

Перше засідання міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Херсонщини відбулося 14 травня в обласній державній адміністрації.

 

Як саме виглядатиме адміністративно-територіальний устрій України, презентував директор Інституту розвитку територій, експерт з питань місцевого самоврядування та децентралізації влади Юрій Ганущак. Він ознайомив присутніх із досвідом європейських країн, з сучасними  вимогами та стандартами щодо адміністративно-територіального устрою. Зокрема, присутніх зацікавила тема запровадження префектів, які представлятимуть державу і не змінюватимуться залежно від політичної кон’юнктури, однак перебуватимуть у постійній ротації.

 

У засіданні також взяли участь експерти з питань місцевого самоврядування та працівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники територіальних громад.

 

На Херсонщині 63,5% мешканців на сьогодні проживають у об’єднаних територіальних громадах, – підкреслив т.в.о. голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій, інформуючи про хід реалізації Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». В області вже створено 30 ОТГ, до складу яких увійшло 103 сільських, селищних та міських ради. Об’єднані територіальні громади охоплюють 32% площі Херсонщини. У Верховній Раді зареєстровано законопроекти, котрі передбачають формування нового районного поділу 7 областей, серед яких і Херсонська.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.