Новая Каховка
C

» » Автоматична метеостанція запрацювала під Херсоном

Автоматична метеостанція запрацювала під Херсоном

Автоматична метеостанція запрацювала під Херсоном

Перша на Херсонщині автоматична метеорологічна станція запрацювала у тестовому режимі на майданчику біля Інституту зрошуваного землеробства неподалік обласного центру. Вона являє собою цілий комплекс найсучаснішого обладнання виробництва США – контролер, прилади для вимірювання кількості опадів, температури грунту та повітря,вологості повітря, тощо. Цю апаратуру вартістю близько семи тисяч доларів безкоштовно надала синоптикам одна з українських компаній, з правом подальшого викупу.

 

Начальник обласного Гідрометцентру Юрій Кіріяк доповнює: для повної комплектації нової метеостанції потрібен ще прилад для вимірювання сонячної радіації та потужний комп’ютер для встановлення постійно діючого каналу електронного зв’язку. Адже американське обладнання дозволяє передавати дані до мережі Інтернет із відкритим доступом у режимі 24 години сім днів на тиждень. Тоді як діючі у нас метеостанції часів СРСР обслуговують понад шістдесят «живих» співробітників служби погоди. Вони кожні три години фіксують дані, і передають їх до Гідрометцентру. А вже там узагальнюють і систематизують інформацію.

 

Але отримана таким чином картина є неповною, оскільки на Херсонщині працюють лише дев’ять метеостанцій, які розташовані на відстані до 150 кілометрів одна від одної. А потрібна одна станція на кожні тридцять кілометрів. Аби заповнити цю «прогалину», на території області необхідно розмістити щонайменше 150 автоматичних метеостанцій на кшталт американської, за принципом базових станцій стільникового зв’язку, наголошує Юрій Кіріяк. Така апаратура є – питання лише у бюджетних чи спонсорських коштах на її закупівлю та технічне обслуговування. А з грішми, як зазвичай, проблема.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.