Нова Каховка
C

» » На Херсонщині почали виписувати електронні рецепти

На Херсонщині почали виписувати електронні рецепти

На Херсонщині почали виписувати електронні рецепти

Медики Херсонської області вже активно виписують своїм пацієнтам електронні рецепти. Але не всі аптеки поки можуть видавати ліки за цими рецептами. До того ж програма тільки починає працювати, і фармацевтам потрібно до неї звикнути. Тому в аптеках можуть бути черги.

 

«Моя дружина виписала у лікаря електронний рецепт. Отримавши СМС-повідомлення про його підтвердження, пішла в аптеку № 3 на площі Свободи, щоб взяти ліки. Але зробити цього так і не змогла: там була величезна черга з таких же пацієнтів, вона простояла багато часу і, зрештою, не захотіла більше втрачати часу. Що це за "покращення" таке?! », - зателефонував до редакції газети читач.

 

- Пацієнтам не потрібно йти тільки в одну аптеку, - прокоментував звернення херсонця начальник Херсонського обласного інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Ігор Каплун. - До 18 квітня в Херсонській області вже 38 аптек - юридичних осіб підписали договори з Національною службою здоров'я (НСЗУ) про участь в програмі електронних рецептів. Це означає, що вони будуть отримувати компенсацію від держави за видані ліки. Крім того, отримати препарати за електронною рецептом можна ще в 91 аптечному пункті видачі ліків. Ще 28 аптек знаходяться в процесі підписання договорів з НСЗУ. І отримати препарати можна по СМС-повідомленню в будь-який з цих аптек - дізнатися про такі установи можна по спеціальних наклейках «Електронні рецепти». В області вже виписано 8 тисяч електронних рецептів, і, природно, отримати їх в одній аптеці просто нереально - і не треба.

 

Важливо також розуміти, що до цієї системи підключаються ті аптеки, які брали участь у державній програмі «Доступні ліки», незалежно від форми власності - державної чи приватної.

 

Отже, якщо на прийомі ваш лікар виписав вам електронний рецепт, на ваш мобільний телефон має прийти повідомлення з унікальним номером рецепта і кодом підтвердження - для того, щоб отримати ліки в аптеці (незалежно від місця її розташування - але яка обов'язково бере участь в програмі). Зміст СМС буде таким: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ ». Коли в аптеці ви виберете відповідний лікарський препарат, який є в наявності, то назвете фармацевту чотиризначний код підтвердження, щоб отримати ліки. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

 

Ця програма раніше працювала в паперовому варіанті: пацієнт йшов в аптеку з паперовим рецептом, а потім аптека просила гроші за ці ліки у МОЗ. Тепер же, каже Ігор Володимирович, компенсацію за ліки аптеки отримують безпосередньо від Нацслужби здоров'я, два рази на місяць, і затримок не було.

 

Немає і проблем з наявністю ліків за програмою «Доступні ліки». Єдина незручність могла виникнути там, де аптеки затягнули процедуру підписання договору з НСЗУ. Адже за умовами, для цього необхідно мати обладнане робоче місце з хорошим Інтернетом. Тепер же, коли аптек, підключених до системи електронного рецепта, вже багато і їх кількість постійно зростає, з отриманням ліків взагалі не може бути проблем.

Але в реальності справи йдуть, на жаль, не так райдужно. Зaвідуюча кoммунaльнoї aптеки № 3 Херсoнa Татьянa Урсaл розповіла, що питання виникають постійно - адже програма тільки починає працювати. По-перше, фармацевтам потрібно до неї звикнути, і в будь-якому випадку за секунду процес не відбувається. Причому збої бувають і в головному офісі в Києві: наприклад, 19 квітня програма на 3 години зависла - нічого не поробиш.

 

Є й друга сторона медалі: лікарям теж варто було б вивчати роботу цієї програми. Ми всі звикли, що доктор виписує пацієнту стільки таблеток, скільки потрібно на курс лікування. А в електронному рецепті повинно бути зазначено кількість таблеток, скільки їх є в упаковці, - інакше рецепт не пройде. Тепер не можна розділити упаковку, якщо в ній 20 таблеток, а пацієнту потрібно, наприклад, 10. І навпаки, виписувати 200 пігулок на три місяці, щоб хворому не потрібно було в цей час ходити до лікаря, теж не можна: ці ліки потрібно попередньо закупити, пояснила Тетяна Антонівна.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.