Новая Каховка
C

» » Не заразитися вірусом лейкозу

Не заразитися вірусом лейкозу

Не заразитися вірусом лейкозу

З 2017 року село Чорнянка Каховського району визнано неблагополучним з лейкозу великої рогатої худоби.

 

Поясненнями з цього питання поділився Володимир Бондарчук, начальник Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

 

Лейкоз ВРХ – це вірусне захворювання, яке небезпечне не тільки для корів та інших тварин, а й для людей. У зв’язку з цим рішенням ДНПК №11 від 24.05.2017р. на село Чорнянка накладені карантинні обмеження по лейкозу ВРХ. Забороняється продавати молоко від хворих тварин, випасати таких тварин разом із здоровими в загальному стаді, використовувати їхнє молозиво і молоко для напування телят. Хворих на лейкоз корів необхідно ізолювати від здорових та здати на забій.

 

Але в Чорнянці власники тварин відмовились виділяти хворих корів із загального стада, крім цього, восени 2018 року із 82 корів 72 взагалі не були надані для проведення досліджень і щеплень.

 

Велика проблема у тому, що молоко з цього села продається власниками і перекупниками в Новій Каховці та Таврійську між висотними будинками, біля магазинів, в підворіттях.

 

Від здорових та досліджених корів молоко можна реалізувати населенню при наявності паспорта на тварину і ветеринарної довідки, яка видається після щомісячних клінічних оглядів тварин, а також проведення досліджень на субклінічні форми маститів. Такі документи щомісяця видаються лікарями ветеринарної медицини власникам здорових тварин з Чорнянки, Сергіївки, Цукурів, Кам’янки після проведення всіх заходів. Але власники худоби, які продають молоко біля будинків, магазинів і в підворіттях не звертаються до лікарів ветеринарної медицини для проведення обстежень своїх корів.

 

Закликаємо не купувати молоко біля будинків, магазинів і в підворіттях особливо з Чорнянки! Для цього є агропродовольчі ринки, на яких власники корів реалізують молоко і молочні продукти після проведення ветеринарно-санітарної експертизи і обов’язково з ветеринарними документами, які підтверджують що тварина здорова.

 

Якщо ви все-таки купуєте молоко не на ринку, то вимагайте у власника або у реалізатора ветеринарну довідку, яка видається на здорових тварин кожного місяця, а також паспорт на тварину. Адже лейкоз ВРХ створює потенційну небезпеку здоров’ю людей, які вживають молоко у зв’язку з накопиченням в ньому канцерогенів.

 

джерело


Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.

комментариев

Информация

Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.