Нова Каховка
C

» » На Херсонщині розробляють новий проект на підтримку переселенців

На Херсонщині розробляють новий проект на підтримку переселенців

На Херсонщині розробляють новий проект на підтримку переселенців

Спочатку їх називали коротко – біженці. Потім просто переселенцями, а зараз офіційно - внутрішньо переміщені особи. Наразі тема переселенців – є однією з актуальних, адже Херсонщина продовжує приймати та допомагати їм. Щотижня до Херсонської області приїздить близько 150 осіб, що значно менше у порівнянні з 2014 роком.

 

Аби допомогти облаштуватися переселенцям на новому місті, представники громади Скадовського району долучились до реалізації проекту «Посилення захисту прав внутрішньопереміщених осіб в Скадовській громаді». Днями члени ініціативної групи зустрілися з головою районної державної адміністрації Віктором Туриком та секретарем Скадовської міської ради Олегом Сокольчуком. На зустрічі вони обговорили становище внутрішньо переміщених осіб у місті та у районі.

 

«Влітку 2014 року велика кількість біженців з Криму, Донбасу та Луганщини прибула до Скадовського району на Херсонщині. Але значних змін у житті громади з цього приводу не сталося. Держава зреагувала оперативно, і внесла у соціальну політику всі необхідні корективи, аби внутрішньо переміщені особи змогли отримати належну підтримку, передусім у матеріальному плані», - зазначив Турик.

 

Відомо, що за умови реєстрації в управлінні соціального захисту громадяни, що прибули з тимчасово непідконтрольних територій Донбасу, Криму та Луганщини, змогли отримати компенсацію на житлове забезпечення. Також не обійшлося без підтримки волонтерів, які допомагали продуктами та одягом. Хоча все це, звичайно, не могло у повній мірі повернути відчуття рідного дому, але водночас, і чужими земляки зі східних областей на Півдні України зовсім не почувалися.

 

Варто зазначити, що нині у Скадовську зареєстровано 402 переселенці. Вони живуть звичним мирним життям: діти навчаються, пенсіонери отримують державні виплати, дорослі працюють – хто на сезонній, хто на постійній роботі. 

 

Проблем у внутрішньо переміщених осіб ще вистачає, і попереду ще багато роботи. Зокрема, це стосується законодавчого врегулювання компенсації за втрачене житло, допомоги держави в отриманні житла у місцях перебування, узгодження процедури постановки на квартирний облік та інше. Є й побутові проблеми, однак переселенці скрізь бачать розуміння та бажання допомогти.

 

Що стосується безпосередньо проекту, то його головна мета – допомогти переселенцям, підвищити рівень їх життя. Аби все виконати на належному рівні, знадобиться багацько часу. Саме тому керівники організацій звертаються до них з проханням: не мовчати, завжди розповідати про власні проблеми, для їх поступового, але вирішення.

 

Також проектом передбачено підписання Меморандуму про співпрацю між переселенцями, представниками влади та громади.

 

джерело


Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

комментарів

Інформаційне повідомлення

Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 5 днів з моменту публікації.